| MOPS | KOM-WOL | MOK | Biblioteka | Centrum Pożarnicze | Orlik | Rozkład jazdy BUS


GOSPODARKA ODPADAMI
Informacje dla mieszkańców.

Dzienniki - MonitorWolbórz dawniej I

Wolbórz dawniej II

--Informujemy, że Urząd Miejski w Wolborzu w każdy poniedziałek czynny jest w godz. 9.00 – 17.00.
 Aktualności |witrynę przegląda teraz 10 gości 
Jubileusz WTKiT
23 Listopada 2015

    Wolborskie Towarzystwo Kultury i Turystyki działa już 15 lat. Z tej okazji 21 listopada odbyło się uroczyste spotkanie. Był to jubileuszowy wieczór ludzi, których połączyły wspólne turystyczne zainteresowania, chęć działania, realizowania zamierzonych celów, utrwalenie i pielęgnowania zrodzonej przyjaźni w 70 osobowej Turystycznej Rodzinie.

Więcej…
 
Pierze już udarte
23 Listopada 2015

Dawniej na wsiach sposobem na długie jesienno- zimowe wieczory były spotkania przy robótkach, głównie przy darciu pierza. Śpiewano, grano i opowiadano sobie różne historie. Tę ciekawą tradycję ludową, mającą na celu również integrację lokalnej społeczności kultywują od wielu lat członkinie Kół Gospodyń Wiejskich gminy Wolbórz.

Więcej…
 
20 Listopada 2015

      Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w imieniu własnym oraz całego Samorządu Gminy Wolbórz pragnę złożyć wszystkim pracownikom socjalnym życzenia wszelkiej pomyślności, by każdy dzień trudnej i odpowiedzialnej pracy z podopiecznymi przynosił poczucie zadowolenia i satysfakcji oraz by był źródłem motywacji do coraz lepszej pracy i osiągania wyższych celów.
     Dziękuję za Wasze zaangażowanie w realizacji obowiązków, za wszelką pomoc i uśmiech, który nieraz jest tym największym dobrem i znakiem nadziei, że wszystko można jeszcze w życiu zmienić.
    Życzę dalszych sukcesów zawodowych, a nagrodą za trud
i wysiłek niech będzie szacunek społeczny i wdzięczność osób wspieranych.

                          Burmistrz Wolborza  Andrzej Jaros


 

 
Nowy Sekretarz Gminy
17 Listopada 2015

  Z dniem 16 listopada b.r. funkcję Sekretarza Gminy Wolbórz objęła pani Elżbieta Bijoch. Nowa Sekretarz jest mieszkanką Polichna. Posiada wykształcenie prawnicze oraz duże doświadczenie w samorządzie.

Więcej…
 
Patriotyczny wieczór wspomnień w Goleszach
18 Listopada 2015

  Przy Pracowni Orange w Goleszach Dużych powstał Klub Dyskusyjny, którego nadrzędnym celem jest zintegrowanie społeczności lokalnej oraz wspólne omawianie ważnych kwestii z różnych dziedzin życia społecznego regionu i Polski. Na pierwszym z zaplanowanych Patriotycznych Wieczorów Wspomnień z Historii omawiano kwestie najważniejszego polskiego święta - Odzyskania Niepodległości.

Więcej…
 
Wolborski teatr na Trybunie Teatralnej
18 Listopada 2015

  Działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu „Teatr Dorosłych” wystąpił podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru”, który odbył się w dniach 6-8 listopada w piotrkowskim MOK.

Więcej…
 
Ruszyła Spartakiada Samorządowa
17 Listopada 2015

  Reprezentacja gminy Wolbórz zmierzyła się w I konkurencji kolejnej, XVII Spartakiady Władz Samorządowych Powiatu Piotrkowskiego. Rozgrywki w piłkę siatkową odbyły się 13 listopada w Moszczenicy. Po zaciekłej rywalizacji drużyna naszej gminy zajęła 7 miejsce.

Więcej…
 
Patriotyczne śpiewanie
16 Listopada 2015

   Ostatnim akcentem obchodów Święta Niepodległości w gminie Wolbórz było zorganizowane przez burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. W niedzielę 15 listopada o godz. 11.30 w kolegiacie wolborskiej rozbrzmiały najpiękniejsze i najbardziej lubiane pieśni o tematyce patriotycznej i wojskowej, które na trwałe wpisały się w historię naszej Ojczyzny.

Więcej…
 
Wolbórz świętował Niepodległość
12 Listopada 2015

  Uroczyste i bardzo podniosłe były tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej gminie. Tradycyjnie rozpoczęły się mszą św. za Ojczyznę celebrowaną przez ks. prałata Grzegorza Gogola, który wygłosił również patriotyczną homilię. W liturgii wzięły udział poczty sztandarowe szkół, straży pożarnych i organizacji działających w naszej gminie. Uroczysty charakter mszy podkreślił także śpiew chóru parafialnego Cantate Deo.

Więcej…
 
Pracowania Orange już ruszyła
10 Listopada 2015

    Mamy już Pracownię Orange! 9 listopada odbyło się oficjalne otwarcie i poświęcenie placówki w Goleszach Dużych. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Danuta Gwóźdź, radny Rady Miejskiej a zarazem sołtys Golesz Zbigniew Klewin, przewodnicząca KGW Golesze Małgorzata Pościk, radny Rady Powiatu Piotrkowskiego Michał Szymański oraz Magdalena Wnukiewicz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wolborzu.

Więcej…
 
Ślubowali być wzorowymi uczniami
02 Listopada 2015

   100 uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w gminie Wolbórz jest już po uroczystym ślubowaniu. Ten dzień z pewnością był dla nich jak i dla rodziców ważnym wydarzeniem. Dzieci zostały bowiem oficjalnie włączone do społeczności szkolnej. Od początku września przygotowywały się do tej ważnej chwili.

Więcej…
 
Marcin Krakowiak wygrywa na gali MMA w Częstochowie
30 Października 2015
   Mamy swojego człowieka w MMA! W sobotę 24 października w Częstochowie na hali HSC odbyła się gala MMA pod nazwą „Incredible Fighting Night”, podczas której swoją debiutancką walkę  stoczył reprezentant Strefy Walki Tomaszów Mazowiecki, pochodzący z gminy Wolbórz – Marcin Krakowiak (22 l.).

Więcej…
 
Ilona Felicjańska w Wolborzu
29 Października 2015

 „STOP uzależnieniom”- pod takim hasłem  27 października odbył się w Publicznym Gimnazjum w Wolborzu Dzień Profilaktyki. Gościem specjalnym imprezy była Ilona Felicjańska - modelka, właścicielka agencji reklamowej oraz założycielka fundacji „Niezapominajka”. Do współpracy w przedsięwzięciu zaproszeni zostali przedstawiciele Komendy Powiatowej i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim oraz Gracjan Ostalak - kulturysta i trener personalny, związany obecnie z Tomaszowem Mazowieckim.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 4

Informacje

Nowy rozkład jazdy BUS
Łódź-Wolbórz-Opoczno

UWAGA SZUKAMY DOMU
DLA SZCZENIAKÓW!!!
 -------------------------------------
APELUJEMY O POMOC
dla malutkiej mieszkanki
powiatu piotrkowskiego

----------------------------
Zagłosuj na Szkołę Podstawową w Wolborzu!

------------------------------
ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM!
\
------------------------------

-----------------------------------

Zobacz wystawę w muzeum

-------------------------------------


----------------------------------------
PORTAL ONET.PL ZACHĘCA
DO ODWIEDZENIA WOLBORZA!

------------------------------------
 Zapraszamy na portal
o regionie wolborskim

----------------------------------------


Daj się zauważyć
– noś odblaski!

--------------------------------

OBCHODY 950 LAT WOLBORZA
--------------------------------

Urząd Miejski w Wolborzu
przypomina o obowiązku
przyłączenia do kanalizacji
sanitarnej.

XVI Dni Wolborza 2015Galeria zdjęć - dzień 1 (sobota)


Galeria zdjęć - dzień 2 (niedziela)
FILMIK - korowód

Gmina Fair Play


Mapa gminy

Plac Jagiełły nocąLicznik odwiedzin

Dzisiaj2
W tym tygodniu817
W tym miesiącu6011
Wszystkie310457