| MOPS | KOM-WOL | Miejski Ośrodek Kultury | Centrum Pożarnicze | Orlik | Rozkład jazdy BUS


GOSPODARKA ODPADAMI
Informacje dla mieszkańców.

Dzienniki - MonitorPlac Jagiełły nocą

Dożynki Gminne 2013

Wolbórz dawniej II

Wolbórz dawniej I

Gmina Fair Play


--Informujemy, iż od 02.02.2015r. Urząd Miejski w Wolborzu w każdy poniedziałek czynny będzie w godz. 9.00 – 17.00. -- Informujemy, że do dnia 15.02.2015r. każdy właściciel nieruchomości jest zobowiązany do złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. -- Dnia 10.02.2015r. w Urzędzie Miejskim odbędzie się przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości w Goleszach Dużych i Lubiaszowie.
 Aktualności |witrynę przegląda teraz 8 gości 
Wolborzanie zainaugurowali jubileuszowy rok
26 Stycznia 2015

   Uroczystym koncertem noworocznym Wolborzanie zaczęli świętować obchody jubileuszu 950-lecia Wolborza. Uroczystość odbyła się 24 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu. Zapoczątkował ją występ Kapeli „Hajduki” reprezentującej Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce.

 

Więcej…
 
Partnerskie gminy debatowały o dalszej współpracy
26 Stycznia 2015

W sobotę 24 stycznia o godz. 10.00 w Urzędzie Miejskim w Wolborzu odbyło się spotkanie delegacji partnerskich samorządów gmin Jabłonka i Wolbórz. Miało ono na celu wypracowanie kierunków działań partnerskich na kolejne lata i opracowanie kalendarza spotkań w roku 2015.

Więcej…
 
Grali o puchar Burmistrza Wolborza
28 Stycznia 2015

24 stycznia na hali sportowej w Wolborzu odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Wolborza dla rocznika 2002',  który został rozegrany w ramach obchodów 950-lecia Wolborza .
I miejsce zdobyła drużyna skierniewickiego Widoku, która wygrała wszystkie mecze bez straty gola. Zespoły organizatorów czyli Szczerbca Wolbórz i UKS Concordii Piotrków Tryb. były bardzo gościnne, zajmując odpowiednio 6 i 7 miejsce.

Więcej…
 
Szanowni Mieszkańcy Gminy Wolbórz
21 Stycznia 2015
W jubileuszowym roku obchodów 950 - lecia Wolborza postanowiliśmy zmienić formę graficzną Wiadomości Wolborskich. Od teraz ukazywać się one będą jako dodatek do gazety „Fakty Piotrkowskie” raz w miesiącu. Mając na uwadze to, iż wolborski biuletyn istnieje już 15 lat, nie zmieniamy jego nazwy. Atutem dla nowej formy biuletynu jest zwiększenie jego nakładu- na teren gminy będzie kolportowany w 2 tysiącach egzemplarzy, a ponadto dotrze w nakładzie standardowym gazety, tj. w 10 tysiącach egz. na teren Piotrkowa i całego powiatu piotrkowskiego.
Więcej…
 
Gimnazjaliści z Wolborza kwestowali dla XXIII FINAŁU WOŚP
13 Stycznia 2015

Jak co roku wolontariusze z Publicznego Gimnazjum w Wolborzu kwestowali na rzecz XXIII Finału WOŚP. Tym razem zbierano „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”.

Więcej…
 
Cantate Deo kolędował w łódzkiej parafii
09 Stycznia 2015

Już od kilku lat wolborski chór Cantate Deo kolęduje w łódzkich kościołach. W tym roku wystąpił w parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju,  której proboszczem jest dawny wikariusz parafii w Wolborzu ks. Kan. Edward Półtorak.

 

Więcej…
 
Wolborzanin pierwszym mieszkańcem powiatu w 2015 roku
05 Stycznia 2015

Pierwszy urodzony w 2015 roku mieszkaniec powiatu piotrkowskiego jest wolborzaninem i nazywa się Leon Żerek. Chłopczyk urodził się w Nowy Rok o 5 rano w szpitalu przy ul. Roosevelta w Piotrkowie Tryb. Maluch uzyskał 9 punktów w 10-stopniowej skali Apgar, mierzył 56 cm, waży 3,45 kg.

Więcej…
 
Radni ustalili wynagrodzenie burmistrza
31 Grudnia 2014

  30 grudnia odbyła się ostatnia w tym roku sesja nowej Rady Miejskiej w Wolborzu. Podczas niej jednogłośnie podjęto uchwałę o ustaleniu wynagrodzenia burmistrza. Wynagrodzenie zasadnicze, jak i dodatki będące składowymi wynagrodzenia zostały obniżone.

Więcej…
 
Niezwykłe Jasełka w Wolborzu
22 Grudnia 2014

19 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów klas 1-6 Szkoły Podstawowej w Wolborzu. Było to niezwykłe widowisko, pełne nastrojowych świateł i muzyki, które stanowiły również część narracji.

Więcej…
 
Wigilijne spotkanie
22 Grudnia 2014

W świątecznej atmosferze 18 grudnia w Szkole Podstawowej w Goleszach Dużych odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Dyrektor szkoły Anna Drozdowska powitała gości i złożyła życzenia świąteczno-noworoczne.

Więcej…
 
Wigilia dla podopiecznych MOPS
22 Grudnia 2014

18 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu odbył się Wieczór Wigilijny dla dzieci z rodzin dotkniętych niepełnosprawnością oraz z rodzin korzystających ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Wolborza. Uczestników spotkania przywitali: ks. prałat Grzegorz Gogol, burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, przewodniczący Rady Miejskiej w Wolborzu Bogdan Szulc oraz Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolborzu Krystyna Błaszczyk.

Więcej…
 
Świąteczna akcja wolborskich przedszkolaków
22 Grudnia 2014

Już od 3 lat Przedszkole Samorządowe w Wolborzu przeprowadza zbiórkę karmy dla zwierząt ze Schroniska w Piotrkowie Tryb. Również i w tym roku dzieci ze wszystkich grup wraz z wychowawczyniami wzięły udział w akcji „Wigilia dla Zwierząt.”

Więcej…
 
Przedświąteczne kolędowanie w Wolborzu
16 Grudnia 2014

 Magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia można było poczuć już nieco wcześniej, uczestnicząc w „Wieczorze kolęd i pastorałek”, który odbył się 14 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu. Zebranych powitały dźwięki kolęd i pastorałek. Jeszcze przed rozpoczęciem koncertu publiczność i artyści podzielili się opłatkiem.

Więcej…
 
Wigilijne spotkanie KGW
15 Grudnia 2014

W sobotę 13 grudnia w Domu Ludowym w Bogusławicach odbyła się gminna wigilia Kół Gospodyń Wiejskich. Uczestniczyło w niej wszystkie 15 kół oraz zaproszeni goście.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 4

Film promocyjny

Miasto i Gmina Wolbórz

Mapa gminy


certyfikat eurorenoma


Licznik odwiedzin

Dzisiaj70
W tym tygodniu1548
W tym miesiącu8061
Wszystkie236411