| MOPS | KOM-WOL | Miejski Ośrodek Kultury | Centrum Pożarnicze | Orlik | Rozkład jazdy BUS


GOSPODARKA ODPADAMI
Informacje dla mieszkańców.

Dzienniki - MonitorPlac Jagiełły nocą

Dożynki Gminne 2013

Wolbórz dawniej II

Wolbórz dawniej I

Gmina Fair Play


--Informujemy, że Urząd Miejski w Wolborzu w każdy poniedziałek czynny jest w godz. 9.00 – 17.00.
 Aktualności |witrynę przegląda teraz 10 gości 
W Proszeniu mają plac zabaw
25 Marca 2015

20 marca w szkole podstawowej w Proszeniu świętowano Dzień Wiosny. W tym roku obchody powitania najpiękniejszej pory roku połączone zostały z otwarciem placu zabaw. Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem nauczycielek Beaty Justyny i Jolanty Miszteli.

Więcej…
 
XV Sejmik Uczniowski „O teatrze słów kilka”
24 Marca 2015

Sejmiki Uczniowskie na stałe zagościły w Kalendarzu imprez Publicznego Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Wolborzu. W minionych latach poddawano obradom tematy różnorodne i niezwykle istotne, zarówno dla uczniów, jak i lokalnej społeczności.

Więcej…
 
Aktywne Koła Gospodyń Wiejskich
23 Marca 2015

13 marca w Bogusławicach odbyły się warsztaty z filcowania, które poprowadziła pani Iwona Pietrzak. W warsztatach wzięły udział członkinie Kół Gospodyń Wiejskich: Bogusławice, Komorniki, Lubiatów i Proszenie. Panie wykazały duże zainteresowanie tą tematyką, a efektem warsztatów były piękne kwiatowe ozdoby wykonane przez uczestniczki zajęć.

Więcej…
 
Brąz dla wolborskiej drużyny w bowlingu
18 Marca 2015
W drugiej konkurencji – bowlingu XVI Spartakiady Władz Samorządowych Powiatu Piotrkowskiego Wolbórz ponownie znalazł się na podium. Zawody rozegrano na kręgielni w kleszczowskim Solparku Tym razem gospodarzami były gminy Gorzkowice i Łęki Szlacheckie.
 
Więcej…
 
Zwyciężyli dla Sebastiana
18 Marca 2015

"SEBA You'll Never Walk Alone”. W koszulkach z takim napisem zawodnicy T.S. Szczerbiec wyszli na pierwszy w rundzie wiosennej mecz ligowy z LKS Lubochnia. Tym samym piłkarze chcieli okazać wsparcie choremu na nowotwór bramkarzowi swojego klubu – Sebastianowi Urbaszkowi.

 

Więcej…
 
Sołtysi już wybrani
12 Marca 2015

W lutym b.r. we wszystkich 22 sołectwach gminy Wolbórz odbywały się wybory na sołtysa i do rad sołeckich na kolejną kadencję. W większości sołectw pozostali ci sami gospodarze, natomiast w 9 sołectwach pojawiły się nowe twarze.
11 marca w Dniu Sołtysa odbyło się oficjalne rozpoczęcie kadencji sołtysów sołectw gminy Wolbórz 2015-2019.

Więcej…
 
Sukces uczniów z gminy Wolbórz
15 Marca 2015

11 marca w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Tryb. odbyły się eliminacje powiatowe XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Organizatorem turnieju na tym  szczeblu  był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Piotrkowie Trybunalskim i Komenda Miejska PSP w Piotrkowie Tryb. Podczas tego etapu świetnie spisali się reprezentanci gminy Wolbórz.

Więcej…
 
Obrady Spółki Wodnej w Wolborzu
15 Marca 2015

10 marca w Urzędzie Miejskim w Wolborzu odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów Gminnej Spółki Wodnej w Wolborzu, w którym uczestniczył również burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. Zebrani zapoznali się ze sprawozdaniem z działalności Zarządu Spółki za 2014 r., sprawozdaniem Komisji Rewizyjnej i projektem planu pracy i budżetu na rok 2015.

Więcej…
 
Targi Edukacyjne w Wolborzu
12 Marca 2015

Już po raz trzynasty w Publicznym Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Wolborzu odbyły się Targi Edukacyjne placówek oświatowych z powiatu piotrkowskiego i tomaszowskiego. Impreza miała miejsce 11 marca. Placówki prześcigały się w pomysłach na przedstawienie swojej oferty edukacyjnej. Wystawy kusiły atrakcyjnością, ulotkami promocyjnymi, filmami oraz gadżetami.Nie zabrakło również występu artystycznego młodzieży z ZSRCKU w Wolborzu.

Więcej…
 
VI Memoriał Sebastiana Rutkowskiego
11 Marca 2015

7 marca odbył się VI już Memoriał Sebastiana Rutkowskiego w piłkę siatkową. Jest to turniej poświęcony pamięci zmarłego w 2008 r. nauczyciela i trenera siatkówki w Publicznym Gimnazjum w Wolborzu. Jak co roku, na turnieju obecna była rodzina Pana Sebastiana, która ufundowała dla każdej drużyny pamiątkowe puchary.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w Lubiatowie
10 Marca 2015

8 marca w sali OSP Lubiatów odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane dla wszystkich mieszkanek Lubiatowa. Uroczystość połączona została z 8. rocznicą reaktywowania Koła Gospodyń Wiejskich w Lubiatowie.

Więcej…
 
Poducha dla malucha i koncert dla pań
09 Marca 2015

Tegoroczny Koncert z okazji Dnia Kobiet z pewnością należał do udanych. Uroczystość odbyła się 8 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu. Licznie zebraną publiczność powitał prowadzący Bartosz Gumulec. Uroczystość rozpoczął Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, który złożył życzenia wszystkim kobietom zgromadzonym na sali i wręczył bukiet kwiatów pani Justynie Żerek- mamie pierwszego urodzonego w 2015 roku mieszkańca Wolborza, gminy i powiatu- Leona Węgrzynowskiego.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w Urzędzie Miejskim
09 Marca 2015
Miłą niespodziankę z okazji Dnia Kobiet przygotowali panowie pracujący w Urzędzie na czele z burmistrzem Wolborza Andrzejem Jarosem. 6 marca w piątek odbyło się spotkanie na którym wszystkie panie pracujące w urzędzie wraz z życzeniami otrzymały piękne tulipany oraz okazały tort.
Panowie- dziękujemy.
Więcej…
 
Taki Patron zobowiązuje
06 Marca 2015

Dzień Patrona – króla Władysława Jagiełły to najważniejsza uroczystość w życiu szkoły podstawowej w Wolborzu. Obchodzony jest zawsze 4 marca - na pamiątkę koronacji na Króla Polski. W tym roku Dzień Patrona Szkoły odbył się 5 marca, a uczestniczyli w nim oprócz całej społeczności szkolnej zaproszeni goście: burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Szulc, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Jolanta Latocha, dyrektor Publicznego Gimnazjum Maria Makowska- Cegła oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 3

Film promocyjny

Miasto i Gmina Wolbórz

Mapa gminy


certyfikat eurorenoma


Licznik odwiedzin

Dzisiaj182
W tym tygodniu1746
W tym miesiącu6792
Wszystkie250123