| MOPS | KOM-WOL | Miejski Ośrodek Kultury | Centrum Pożarnicze | Orlik | Rozkład jazdy BUS


GOSPODARKA ODPADAMI
Informacje dla mieszkańców.

Dzienniki - MonitorWolbórz dawniej I

Wolbórz dawniej II

--Informujemy, że Urząd Miejski w Wolborzu w każdy poniedziałek czynny jest w godz. 9.00 – 17.00.
 Aktualności |witrynę przegląda teraz 17 gości 
20 Lipca 2015
Delegacja gminy Wolbórz na czele z burmistrzem Andrzejem Jarosem serdecznie dziękuje wójtowi gminy Jabłonka Antoniemu Karlakowi za niezwykle ciepłe przyjęcie podczas wizyty w Jabłonce na XXIV Orawskim Lecie.
Głęboko doceniamy serdeczną gościnność, otwartość i przyjazną atmosferę jakiej można było doświadczyć podczas pobytu w naszej partnerskiej gminie.

 
 
Artystki z Białorusi w Wolborzu
20 Lipca 2015

19 lipca w kolegiacie wolborskiej zabrzmiała przepiękna muzyka sakralna. Tym razem gośćmi kolejnego koncertu w ramach VIII Festiwalu były artystki z Białorusi: wybitna sopranistka Tamara Remez i Ksenia Pogorelaya grająca na organach.

Więcej…
 
Orawskiego Lata czar
20 Lipca 2015

W dniach 17 - 19 lipca przedstawiciele gminy Wolbórz z burmistrzem Andrzejem Jarosem i przewodniczącym Rady Miejskiej Bogdanem Szulcem brali udział w XXIV Orawskim Lecie, w partnerskiej gminie Jabłonka. Jak zwykle można było liczyć na wspaniałą orawską gościnność i serdeczność gospodarza gminy wójta Antoniego Karlaka.

Więcej…
 
Gospodarka odpadami komunalnymi - NOWA DEKLARACJA

Szanowni  Mieszkańcy Gminy Wolbórz !!!
Uprzejmie informuję, że w dniu 30 kwietnia  2015 r.  Rada Miejska  w Wolborzu przyjęła  uchwały  dostosowujące  prawo miejscowe w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi  do  zapisów ustawy z dnia 28 listopada 2014 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Więcej…
 
Zagłosuj na Pracownię Orange w Goleszach Dużych
14 Lipca 2015

Do drugiej edycji programu społecznego Pracownie Orange napłynęło 1018 wniosków. Wszystkie pochodziły od instytucji z małych miejscowości o populacji do 40 tys. mieszkańców, którzy chcą prowadzić multimedialną świetlicę w swojej okolicy przy wsparciu Fundacji Orange. Wniosek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wolborzu na stworzenie świetlicy w Goleszach Dużych znalazł się w gronie 50 najlepszych projektów, które poddane zostaną pod głosowanie internautów.

Więcej…
 
Zawody młodzieżowych drużyn pożarniczych
14 Lipca 2015

12 lipca w Proszeniu odbyły się już po raz 12. Indywidualne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla dzieci i młodzieży, członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Organizatorem, jak co roku była Ochotnicza Straż Pożarna w Proszeniu.

Więcej…
 
WTKiT w Rozprzy
13 Lipca 2015

Rajd rowerowy do Rozprzy był kolejnym punktem w Kalendarzu wydarzeń opracowanym z okazji jubileuszu 950-lecia Wolborza. W sobotę 11 lipca rowerzyści z WTKiT-u wybrali się do miejscowości, która również obchodzi jubileusz 950-lecia powstania.

Więcej…
 
Orlik Wolbórz mistrzem powiatu piotrkowskiego
10 Lipca 2015

Duży sukces odniosła reprezentacja piłkarska amatorów wolborskiego Orlika. Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła Mistrzostwo Amatorskiej Ligi Powiatowej drużyn sześcioosobowych.
Organizatorem całorocznych rozgrywek było Starostwo Powiatowe i OZPN Piotrków Trybunalski.

Więcej…
 
Bezpieczne Wakacje z MOPSem
09 Lipca 2015

3 lipca na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolborzu odbyło się pierwsze z czterech zaplanowanych spotkań w ramach organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolborzu projektu wychowawczo-profilaktycznego pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Projekt adresowany jest do dzieci z rodzin z problemami opiekuńczo-wychowawczymi, które objęte są wsparciem asystenta rodziny.

Więcej…
 
Festiwal w kolegiacie wolborskiej rozpoczęty
07 Lipca 2015

Za nami inauguracja VIII już edycji Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej, w tym roku zorganizowanego w ramach jubileuszu 950-lecia Wolborza. Cykl rozpoczął się koncertem słowno-muzycznym poświęconym osobie wybitnego Polaka papieża Jana Pawła II, który apelował nieustannie o pokój i nauczał, że tylko Dekalog jest drogowskazem w trudnych czasach. Przesłania papieskie były motywem przewodnim koncertu, który odbył się 5 lipca w Wolborzu. Wystąpili uznani i znani w Wolborzu artyści Jerzy Zelnik, Georgij Agratina i Robert Grudzień.

Więcej…
 
Strażackie zmagania w Wolborzu
07 Lipca 2015

11 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Wolbórz wzięło udział w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się 5 lipca na stadionie w Wolborzu. Organizatorem zmagań strażackich był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Wolborzu. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze oraz Dorośli- kobiety i mężczyźni.

Więcej…
 
Eko piknik w Żywocinie
06 Lipca 2015

4 lipca w punkcie ekologicznym Darz Bór w Żywocinie odbyła się eko impreza pod hasłem „Przyroda i ekologia naszą przyszłością- piknik dla mieszkańców Gminy Wolbórz”. W pikniku wzięły udział m.in. członkinie Kół Gospodyń Wiejskich oraz zaproszeni goście: burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Szulc z radnymi, zastępca burmistrza Barbara Goworek, radni powiatowi, leśniczy Paweł Justyna oraz myśliwi z Koła Łowieckiego Szarak.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 4

Informacje

------------------------------------
 Zapraszamy na portal
o regionie wolborskim

----------------------------------------

Daj się zauważyć
– noś odblaski!

---------------------------------------
VIII FESTIWAL
W KOLEGIACIE WOLBORSKIEJ-------------------------------------
-----------------------------------------
 
NORDIC WALKING NA ORLIKU 
---------------------------------------

OBCHODY 950 LAT WOLBORZA

Kalendarz działań

----------------------------------
------------------------------------------
 ---------------------------------

Urząd Miejski w Wolborzu
przypomina o obowiązku
przyłączenia do kanalizacji
sanitarnej.

XVI Dni Wolborza 2015Galeria zdjęć - dzień 1 (sobota)


Galeria zdjęć - dzień 2 (niedziela)
FILMIK - korowód

Gmina Fair Play


Mapa gminy

Plac Jagiełły nocąLicznik odwiedzin

Dzisiaj96
W tym tygodniu378
W tym miesiącu6994
Wszystkie281821