MOPS | KOM-WOL | Miejski Ośrodek Kultury | Centrum Pożarnicze | Orlik | Rozkład jazdy BUS


GOSPODARKA ODPADAMI
Informacje dla mieszkańców.

Dotacje zewnętrzne

FUNDUSZE UNIJNE
W GMINIE WOLBÓRZ


 

  

 

 

 

Dzienniki - MonitorPlac Jagiełły nocą

Dożynki Gminne 2013

Wolbórz dawniej II

Wolbórz dawniej I

Gmina Fair Play


 Aktualności |witrynę przegląda teraz 6 gości 
Finałowy koncert wolborskiego chóru
26 Listopada 2014

23 listopada w wolborskiej kolegiacie odbył się koncert wieńczący jubileuszowy rok chóru parafialnego Cantate Deo. Chór w tym roku obchodził 110-lecie swego istnienia. Podczas prawie godzinnego występu chórzyści zaprezentowali kilkanaście pieśni, wśród których były takie dzieła muzyki klasycznej jak: Laudate Dominum, Ave verum Ch. Gounoda, Alleluja Mozarta czy Chór niewolników hebrajskich z opery Nabucco G. Verdiego.

Więcej…
 
Turniej Rodzin w kręgle
25 Listopada 2014

Wolborskie Towarzystwo Kultury i Turystyki zakończyło już sezon rowerowy na okres zimy, ale nie swoją działalność. 23 listopada w niedzielne popołudnie 25 osobowa grupa chętnych mieszkańców Wolborza spędziła w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Maz. Tam rozegrano Turniej Rodzin w kręgle.

 

Więcej…
 
Wizyta za jeden uśmiech w Wolborzu
25 Listopada 2014

Miejska Biblioteka Publiczna w Wolborzu była gospodarzem wizyty studyjnej pt. Biblioteka ciągle w grze! Co robić, aby wygrywać projekty i zdobywać partnerów, którą zrealizowała w ramach programu grantowego „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj” i Programu Rozwoju Bibliotek.

Więcej…
 
Wolborzanka najlepsza wśród biegaczek
25 Listopada 2014

Blisko 950 osób ukończyło w niedzielę osiemnastą edycję Bełchatowskiej Piętnastki, ustanawiając nowy rekord frekwencji w tych zawodach. Zwyciężył Haron Sirma z Kenii, któremu pokonanie 15-kilometrowej trasy zajęło 45 minut i 46 sekund.

Więcej…
 
Sukces wolborzan na przeglądzie piosenki patriotycznej
19 Listopada 2014

10 listopada w Szydłowie odbył się jubileuszowy X Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Nie zabrakło na nim przedstawicieli z Miejskiego Ośrodka Kultury w Wolborzu. Nasi młodzi artyści prezentowali swoje wykonania w ośmiu kategoriach i aż w pięciu zajęli najwyższe miejsca.

Więcej…
 
Wybory Samorządowe 2014 - WYNIKI GŁOSOWANIA

(II TURA WYBORÓW)
W dniu 30 listopada 2014 r. zostanie przeprowadzone ponowne głosowanie na dwóch kandydatów, którzy otrzymali największą liczbę  ważnych głosów.

Kandydatami na Burmistrza Wolborza w ponownym głosowaniu są:
Jaros Andrzej Maciej i Ościk Elżbieta Teresa
.
Uchwała 11/2014

Głosowanie zostanie przeprowadzone w godzinach od 7:00 do 21:00
w tych samych lokalach wyborczych, co w dniu 16 listopada 2014 r.


(Wyniki Wyborów z  dnia 16.11.2014 r.)
Wyniki głosowania na Burmistrza Wolborza
Wyniki głosowania do Rady Miejskiej
Wyniki głosowania do Rady Powiatu
Oficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu Piotrkowskiego
Wyniki głosowania do Sejmiku Województwa

Frekwencja:  godz. 12:00  |  godz. 17:30   |  Ogólna dla całej gminy.

Zmieniony: 18 Listopada 2014
 
Gminne obchody Święta Niepodległości
14 Listopada 2014

Radosną 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy gminy Wolbórz obchodzili w kolegiacie wolborskiej i Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu. O godz. 17.00 odbyła się uroczysta msza św. za Ojczyznę w której wzięły udział poczty sztandarowe szkół, Ochotniczych Straży Pożarnych, Organizacji Miejsko-Gminnej Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wolborzu, sztandar Cechu Rzemieślniczego i Bractwa św. Trójcy.

Więcej…
 
Pierze na poduchę już gotowe
13 Listopada 2014

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich w gminie Wolbórz od lat kultywują starą, być może zapomnianą już tradycję darcia pierza. Tegoroczna Gminna Pierzawka odbyła się 8 listopada w Domu Ludowym w Żywocinie. Do darcia pierza zgłosiło się 12 Kół Gospodyń Wiejskich, łącznie 86 kobiet. Udartym pierzem wypchana będzie poducha, którą otrzyma pierwszy narodzony w 2015 roku mieszkaniec gminy Wolbórz.

Więcej…
 
Podsumowali Akademię Małego Konesera Kultury
13 Listopada 2014

8 listopada miało miejsce podsumowanie działań projektu Akademia Małego Konesera Kultury w ramach współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego. Projekt napisany i realizowany był przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wolborzu. Dotyczył on realizacji zadań związanych z profesjonalizacją działalności instytucji kultury w województwie łódzkim.

Więcej…
 
Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Wolborzu
07 Listopada 2014

5 listopada odbyło się ostatnie posiedzenie Rady Miejskiej w Wolborzu w tej kadencji. Radni dokonali podsumowania swojej czteroletniej pracy oraz przyjęli sprawozdania z działalności Rady, jak i poszczególnych komisji.

Więcej…
 
Kolejne inwestycje w gminie Wolbórz zakończone
07 Listopada 2014

Mieszkańcy Żywocina mogą już bez problemów korzystać z nowej drogi dojazdowej do pól, która 5 listopada została oficjalnie oddana do użytku. Zmodernizowano 800 m drogi o szerokości nawierzchni 4 m i szerokości podbudowy 4,20 m. Łączny koszt tej inwestycji to 178 388 zł.

Więcej…
 
Są już prawdziwymi uczniami
06 Listopada 2014

126 uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w gminie Wolbórz jest już po uroczystym ślubowaniu. Ten dzień był z pewnością dla nich jak i dla rodziców ważnym wydarzeniem. Zostały bowiem oficjalnie włączone do społeczności szkolnej. Od września dzieci przygotowywały się do tej ważnej chwili.

Więcej…
 
Wolborscy motocykliści zakończyli sezon
05 Listopada 2014

Kolejne wspólne podsumowanie sezonu motocyklowego za nami. W sobotę 25 października Grupa Motocyklowa „Wolbórz” oficjalnie zakończyła sezon. Jak co roku spotkanie było bogate w opowieści, plany i dyskusje.

 

Więcej…
 
Stadion T.S. „Szczerbiec” już otwarty
31 Października 2014

30 października odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanego stadionu Towarzystwa Sportowego „Szczerbiec” w Wolborzu. Na zaproszenie burmistrza Wolborza Elżbiety Ościk w uroczystości uczestniczyli Marek Mazur przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, Bronisław Helman prezes Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Dolina Pilicy, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Wąs wraz z radnymi, ks. prałat Grzegorz Gogol, dyrektorzy placówek oświatowych gminy Wolbórz, Stanisław Sipa prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Tryb., prezes T.S. „Szczerbiec” Dariusz Biniek wraz z zarządem.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 4

Licznik odwiedzin

Dzisiaj151
W tym tygodniu1291
W tym miesiącu7936
Wszystkie218998