| MOPS | KOM-WOL | Miejski Ośrodek Kultury | Centrum Pożarnicze | Orlik | Rozkład jazdy BUS


GOSPODARKA ODPADAMI
Informacje dla mieszkańców.

Dzienniki - MonitorPlac Jagiełły nocą

Dożynki Gminne 2013

Wolbórz dawniej II

Wolbórz dawniej I

Gmina Fair Play


--Informujemy, iż od 02.02.2015r. Urząd Miejski w Wolborzu w każdy poniedziałek czynny będzie w godz. 9.00 – 17.00. -- Informujemy, że do dnia 15.02.2015r. każdy właściciel nieruchomości jest zobowiązany do złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 Aktualności |witrynę przegląda teraz 7 gości 
Podsumowali działalność straży w 2014 roku
02 Marca 2015
Zebranie sprawozdawcze za 2014 rok Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolborzu zakończyło cykl zebrań strażackich w gminie Wolbórz. Uczestniczyło w nim, oprócz braci strażackiej, wielu gości, m.in.: burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Piotrkowie Trybunalskim Tadeusz Karcz, Komendant Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Włodzimierz Kapiec, ks. prałat Grzegorz Gogol, przedstawiciele Miejsko-Gminnego Zarządu OSP RP w Wolborzu: Ryszard Jaśkowski, Stanisław Mordaka oraz Cezary Szmich.

Więcej…
 
OSP Lubiaszów ma nowy samochód strażacki
02 Marca 2015
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubiaszowie cieszą się już nowym samochodem strażackim. Nowy nabytek został zaprezentowany 21 lutego podczas zebrania sprawozdawczego jednostki za 2014 rok.

Więcej…
 
Gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej
03 Marca 2015

W dniach 26 i 27 lutego odbyły się gminne eliminacje XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Organizatorem był Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Wolborzu. Eliminacje zostały przeprowadzone w trzech grupach wiekowych: 1 grupa – szkoły podstawowe, 2 grupa – uczniowie gimnazjum, 3 grupa uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej…
 
Razem Lepiej
02 Marca 2015

„Razem lepiej” powoli staje się tradycją Gminnego Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wolborzu. Pod tym hasłem odbywa się spotkanie wszystkich członków tej organizacji, a w szczególności tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w zebraniach czy w uroczystościach organizowanych przez PZERiI w Wolborzu. W tym roku spotkanie odbyło się 21 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu.

 

Więcej…
 
Sołectwo Wolbórz ma nowego sołtysa
02 Marca 2015

Grażyna Gal została nowym sołtysem Sołectwa Wolbórz. W głosowaniu tajnym zdobyła 55 głosów, a jej kontrkandydatka Anna Wnukiewicz 48 głosów. Wybory odbyły się 27 lutego podczas zebrania sołeckiego w związku z zakończoną kadencją sołtysów 2011-2015.

 

Więcej…
 
W Proszeniu mówili o tolerancji i szacunku
27 Lutego 2015

24 lutego w Szkole Podstawowej w Proszeniu odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej z Piotrkowa Tryb. Panie przeprowadziły pogadanki dla dwóch grup wiekowych z zakresu tolerancji i szacunku. Poruszane były tematy związane z życiem szkoły a jednocześnie nawiązujące do głównego tematu pogadanki.

Więcej…
 
Nowy kierunek w wolborskiej szkole
27 Lutego 2015

Zawód technik hotelarstwa jest ważny i poszukiwany na turystycznym rynku pracy. Osoby z kwalifikacjami z obszaru turystyczno- gastronomicznego potrzebne są szczególnie w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych oraz innych obiektach noclegowych świadczących usługi hotelarskie.

Więcej…
 
Zwycięstwo wolborskiego teamu w spartakiadzie samorządowej
23 Lutego 2015

Pomyślnie rozpoczęły się dla wolborskiego samorządu rozgrywki XVI Spartakiady Władz Samorządowych Powiatu Piotrkowskiego. W pierwszej konkurencji- piłce siatkowej, która odbyła się 20 lutego w Moszczenicy wolborski team nie miał sobie równych i zdobył I miejsce.

Więcej…
 
Ostatki na wolborską nutę
17 Lutego 2015

„Hej w zapusty, rżnie kapela, wiele śmiechu i wesela…”.
Karnawał od zawsze był okresem wesołych zabaw, tańców w karczmach i chatach wiejskich. W tym czasie często dochodziło do swatania i wesel. Zabawy zapustne organizowano w soboty i niedziele, a podczas nich biesiadnikom przygrywali skrzypek i bębnista.

Więcej…
 
Walne zebranie WTKiT
17 Lutego 2015

W walentynkowy wieczór 14 lutego odbyło się XVI Walne Zebranie Wolborskiego Towarzystwa Kultury i Turystyki. Minutą ciszy i wspomnieniami uczczono pamięć zmarłego współzałożyciela WTKiT Jana Dobrzyńskiego- artysty, malarza, konserwatora zabytków także sakralnych, twórcy logo tej organizacji i pasjonata wypraw rowerowych. Prezes Jadwiga Banaszkiewicz powiedziała: „Gdyby przyjaźń mogła uzdrawiać, a pamięć wskrzeszać, byłbyś Janku z nami. Pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci”.

Więcej…
 
Pomysłowe ferie z MOKiem
16 Lutego 2015
W drugim tygodniu ferii zimowych Miejski Ośrodek Kultury w Wolborzu przygotował dla dzieci wiele atrakcji. W każdym dniu odbywały się warsztaty artystyczne: plastyczne, teatralne, taneczne oraz gry i zabawy, które prowadzili instruktorzy z MOK-u.

Więcej…
 
Rolnicy z gminy Wolbórz też protestują
16 Lutego 2015

Rolnicy z gminy Wolbórz wraz z innymi rolnikami ziemi piotrkowskiej wzięli udział w akcji protestacyjnej, która miała miejsce 13 lutego w Piotrkowie Tryb. Strajkujący spotkali się ze starostą i przekazali mu swoje postulaty.

Więcej…
 
3 miejsce juniorów!
12 Lutego 2015

W zorganizowanym 7 lutego turnieju o Puchar Burmistrza Wolborza, zespół juniorów Szczerbca z rocznika 1999-2000 zajął 3 i 4 miejsce. Podopieczni Pawła Woźniaka rozegrali udane zawody, a co warte podkreślenia rywale byli wymagający.

Więcej…
 
Kadencja sołtysów oficjalnie zakończona
10 Lutego 2015


W czwartek 5 lutego odbyła się ostatnia narada sołtysów sołectw gminy Wolbórz kadencji 2011-2015. Z tej okazji burmistrz Wolborza Andrzej Jaros podziękował sołtysom za ich pełną zaangażowania pracę dla dobra społeczności lokalnej, za podejmowane działania i inicjatywy mające na celu poprawę jakości i warunków życia mieszkańców poszczególnych miejscowości.
 
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 4

Film promocyjny

Miasto i Gmina Wolbórz

Informacje

 
Koncert z okazji Dnia Kobiet

-------------------------------------------------
Zapraszamy na
VI MEMORIAŁ
im. Sebastiana Rutkowskiego
w piłkę siatkową

7 marca, godz. 9.00
Hala Sportowa w Wolborzu

------------------------------------------------
Walne zebranie
T.S. "Szczerbiec"

-----------------------------------------------
UWAGA PRZEDSIĘBIORCY
GMINY WOLBÓRZ!

-------------------------------------------------
KURS JĘZYKOWY BIBLIOTECE
---------------------------------

DEKLARACJA "ŚMIECIOWA"
zmiana terminu

--------------------------------------


ZAADOPTUJ PSA

--------------------------------------
 Burmistrz Wolborza
ogłasza otwarty
konkurs ofert
dla organizacji
pozarządowych oraz
podmiotów na
wsparcie realizacji
zadań publicznych Gminy
Wolbórz z zakresu kultury
fizycznej i sportu.

 --------------------------------------
ZAPROSZENIE DO ZGŁASZANIA
KANDYDATÓW NA CZŁONKÓW
KOMISJI KONKURSOWEJ
W OTWARTYM KONKURSIE
OFERT NA WYKONANIE
ZADANIA PUBLICZNEGO
Z ZAKRESU UPOWSZECHNIANIA
KULTURY FIZYCZNEJ
I SPORTU W ROKU 2015.
Zgłoszenie
 --------------------------------------
 ---------------------------------------
-------------------------------------
Uwaga, zmiana godzin

otwarcia Centrum Pożarniczego
w niedzielę!

_______________________
Informacja o PODATKACH

------------------------

FM Logistic
poszukuje pracowników.
____________________
Urząd Miejski w Wolborzu
przypomina o obowiązku
przyłączenia do kanalizacji
sanitarnej.

Mapa gminy


certyfikat eurorenoma


Licznik odwiedzin

Dzisiaj9
W tym tygodniu958
W tym miesiącu1149
Wszystkie244480