| MOPS | KOM-WOL | Miejski Ośrodek Kultury | Centrum Pożarnicze | Orlik | Rozkład jazdy BUS


GOSPODARKA ODPADAMI
Informacje dla mieszkańców.

Dzienniki - MonitorPlac Jagiełły nocą

Dożynki Gminne 2013

Wolbórz dawniej II

Wolbórz dawniej I

Gmina Fair Play


--Informujemy, że Urząd Miejski w Wolborzu w każdy poniedziałek czynny jest w godz. 9.00 – 17.00.
 Aktualności |witrynę przegląda teraz 12 gości 
Zaśpiewali dla Maryi i dla wszystkich mam
19 Maja 2015

17 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu odbył się VIII Przegląd Pieśni Religijnej o Matce pod patronatem ks. prałata Grzegorza Gogola- proboszcza wolborskiej parafii. Był to również koncert dedykowany wszystkim mamom.

Więcej…
 
Gminny Dzień Strażaka
18 Maja 2015

17 maja strażacy ochotnicy z gminy Wolbórz świętowali dzień swojego patrona – św. Floriana. Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków w kolegiacie wolborskiej. Liturgii przewodniczył kapelan powiatowy straży pożarnych ks. prałat Grzegorz Gogol- proboszcz wolborskiej parafii. Po mszy, w uroczystej defiladzie z udziałem dwóch orkiestr dętych z OSP Wolbórz i OSP Żarnowica, zebrani przeszli na plac przed strażnicą.

Więcej…
 
Dom Seniora w Studziankach już otwarty
18 Maja 2015

Warunki jak w dobrej klasy hotelu, piękne pokoje z łazienkami, przytulny salon, elegancka stołówka, gabinety lekarskie, sala do rehabilitacji i terapii zajęciowej oraz kaplica – to wszystko oferuje Dom Seniora Anders w Studziankach, który dodatkowo położony jest w leśnym zaciszu.
15 maja odbyło się uroczyste otwarcie obiektu, którego dokonali: burmistrz Wolborza Andrzej Jaros oraz właściciele: Kamil Mazurek i Tomasz Mazurek.

Więcej…
 
Wolborzanka najlepszą gitarzystką
18 Maja 2015

12 maja w Państwowej Szkole Muzycznej w Brzezinach odbyły się II Regionalne Spotkania Najmłodszych Gitarzystów.
W konkursie brali udział gitarzyści i gitarzystki szkół muzycznych I stopnia regionu łódzkiego, którzy nie przekroczyli 9 - go roku życia. W grupie II - starszej, wolborzanka Anita Drożdżowska (8 lat) uzyskała jedną z najwyższych punktacji zdobywając Złoty Dyplom.

Więcej…
 
Wybory Prezydenta RP 10.05.2015 r.


Wyniki wyborów

Frekwencja

 
Udany Piknik Sportowy
11 Maja 2015
W ramach obchodów jubileuszu 950 – lecia Wolborza w sobotę 9 maja przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się Wolborski Piknik Sportowy. Otwarcia uroczystości na kompleksie sportowym „Orlik” dokonał burmistrz Wolborza Andrzej Jaros oraz dyrektor Publicznego Gimnazjum Maria Makowska- Cegła. Imprezę zainaugurował bieg uliczny, w którym wzięło udział 212 uczestników, w tym 86 osób z grupy młodszej i 126 z grupy starszej.

Więcej…
 
Porządzili na boisku
11 Maja 2015

Po badmintonie, który rozgrywany był w Wolborzu kolejną konkurencją w XVI spartakiadzie samorządowej była piłka nożna. Tym razem zawody odbyły się w Aleksandrowie. W rozgrywkach wzięło udział 12 drużyn.

Więcej…
 
Przeczytaj dzieciom legendy wolborskie
06 Maja 2015
Zapraszamy do nabycia nowej książki o Wolborzu pt. „Pradawne dzieje zaklęte w legendach”. Tym razem jest to publikacja dla dzieci. Autorką jest wolborzanka z pochodzenia pani Helena Mayer.

Więcej…
 
Uroczystość strażacka w Lubiaszowie
05 Maja 2015

Strażacy ochotnicy z jednostki w Lubiaszowie 3 maja  świętowali dzień św. Floriana. Uroczystość rozpoczęła się mszą polową w intencji druhów koncelebrowaną przez ks. prałata Grzegorza Gogola powiatowego kapelana strażaków oraz przez ks. Damiana Skwarę proboszcza parafii p.w. św. Miłosierdzia w Goleszach Dużych. Po mszy odbyło się poświęcenie nowego pojazdu dla jednostki OSP Lubiaszów.

Więcej…
 
Obchody 3 Maja
04 Maja 2015

Z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w gimnazjum odbyła się uroczysta akademia, której motto stanowiły słowa Jana Kochanowskiego: „A jeśli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą ojczyźnie. Wątpić nie potrzeba, Że co im zazdrość ujmie, Bóg nagradzać będzie, A cnota kiedykolwiek miejsce swe osiędzie”.

 

Więcej…
 
Walne zebranie Stowarzyszenia
04 Maja 2015
     29 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, m.in.: ks. prałat Bartłomiej Rurarz, ks. prałat Grzegorz Gogol, burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Szulc, wicekurator łódzki Konrad Czyżyński, dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Oświatą w Piotrkowie Trybunalskim Jan Stachowiak, który przewodniczył zebraniu, Paweł Wąs przewodniczący Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, komendant miejsko-gminny Stanisław Mordaka oraz dyrektorzy placówek oświatowych i MOK-u.

Więcej…
 
Obchody 950-lecia Wolborza w ZSRCKU
05 Maja 2015

W Zespole Szkół RCKU w Wolborzu odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 950-lecia Wolborza. Zaproszenie na tę imprezę, która odbyła się 28 kwietnia, przyjęło bardzo dużo znakomitych gości i miłośników szkoły, radnych powiatu, dyrektorów szkół, przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń.

Więcej…
 
Jola Kluzowska najlepsza na powiatowym przeglądzie
27 Kwietnia 2015

Bardzo dobrze wypadła reprezentacja gminy Wolbórz na jubileuszowym X Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Wokalnych, Tanecznych i Instrumentalnych, który odbył się 25 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Najważniejsza, główna nagroda Przeglądu powędrowała do reprezentantki MOK w Wolborzu Joli Kluzowskiej.

Więcej…
 
Wolborscy motocykliści rozpoczęli sezon
27 Kwietnia 2015

W sobotę 25 kwietnia, przy pięknej, niemal letniej pogodzie na Placu Jagiełły w Wolborzu zainaugurowany został sezon motocyklowy 2015. Proboszcz wolborskiej kolegiaty ksiądz Grzegorz Gogol odmówił modlitwę za kierowców, poświęcił wszystkie motocykle, a każdemu z obecnych wręczył brelok ze św. Krzysztofem.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 4

Film promocyjny

Miasto i Gmina Wolbórz

Informacje

 

-------------------------------------------------
NORDIC WALKING NA ORLIKU 
---------------------------------------
 Informacja o chemicznych
zabiegach ratowniczych
w drzewostanach
Lasów Państwowych.

---------------------------------------

INFORMACJA  DLA  ROLNIKÓW
WYBORY DO IZB ROLNICZYCH


Obwieszczenie Komisji
Okręgowej Nr 89

 ---------------------------------------
MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY
FUNDUSZY EUROPEJSKICH

-------------------------------------
PZU Trasy Zdrowia
spotkanie 20.05.2015 r.
godz. 14:00

sala konferencyjna Urzędu Miejskiego w Wolborzu

--------------------------------------
OBCHODY 950 LAT WOLBORZA
Kalendarz działań

------------------------------------
-------------------------------------------------
KURS JĘZYKOWY BIBLIOTECE
---------------------------------

ZAADOPTUJ PSA

--------------------------------------

 ---------------------------------------
-------------------------------------
Uwaga, zmiana godzin

otwarcia Centrum Pożarniczego
w niedzielę!

_______________________
Urząd Miejski w Wolborzu
przypomina o obowiązku
przyłączenia do kanalizacji
sanitarnej.

Mapa gminyLicznik odwiedzin

Dzisiaj254
W tym tygodniu1444
W tym miesiącu5629
Wszystkie262892