MOPS | KOM-WOL | Miejski Ośrodek Kultury | Centrum Pożarnicze | Orlik | Rozkład jazdy BUS


GOSPODARKA ODPADAMI
Informacje dla mieszkańców.

Gmina Fair Play


Dotacje zewnętrzne

FUNDUSZE UNIJNE
W GMINIE WOLBÓRZ


 

 

 

Dzienniki - MonitorPlac Jagiełły nocą

Dożynki Gminne 2013

Wolbórz dawniej II

Wolbórz dawniej I

 Aktualności |witrynę przegląda teraz 5 gości 
Ćwiczenia obronne w Wolborzu
11 Września 2014

W dniach 16-17 września b.r. w Wolborzu przeprowadzone zostały powiatowo-gminne ćwiczenia obronne. Kierownikiem ćwiczeń był  starosta naszego powiatu, który wydał rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia działań we współpracy z powiatowymi służbami, inspekcjami, strażami, Powiatowym Zespołem Opieki Zdrowotnej i jednostkami samorządu terytorialnego.

Więcej…
 
Msza polowa w Modrzewku
11 Września 2014

8 września w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwanym też Matki Bożej Siewnej, w Modrzewku odbyła się msza polowa, której przewodniczył ks. Damian Skwara- proboszcz parafii w Goleszach Dużych. Msza z udziałem m.in. mieszkańców Modrzewka odbyła się przed piękną kapliczką Matki Bożej.

Więcej…
 
Narodowe czytanie w Wolborzu
10 Września 2014

Miejska Biblioteka Publiczna w Wolborzu wzięła udział w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania – akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Czytanie zostało nazwane "narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter.

Więcej…
 
Gmina Wolbórz na Mixerze Regionalnym
10 Września 2014

Miasto i gmina Wolbórz reprezentowały Powiat Piotrkowski na kolejnym już Mixerze Regionalnym, który odbył się 6 września w Łodzi na Starym Rynku i w Parku Staromiejskim. Mikser regionalny jest coroczną imprezą odbywającą się w Łodzi. Ma ona na celu promowanie poszczególnych powiatów i gmin województwa łódzkiego.

Więcej…
 
Festiwalowe lato zakończone
09 Września 2014

7 września w kolegiacie wolborskiej odbył się ostatni koncert w ramach VII Festiwalu „Muzyczne korzenie Wolborza”. Wystąpił znakomity tenor Krzysztof Marciniak solista Teatru Wielkiego w Łodzi. Towarzyszyła mu pianistka Bogna Dulińska. Publiczność usłyszała piękne arie operowe i pieśni należące do kanonu klasyki światowej.

Więcej…
 
Boisko w Komornikach już otwarte
02 Września 2014

Początek roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Komornikach rozpoczął się miłą niespodzianką. Oddano bowiem oficjalnie do użytku nowe boisko. W uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna wraz z rodzicami uczniów, burmistrz Wolborza Elżbieta Ościk, przewodniczący Rady wraz z radnymi, radni powiatowi z gminy Wolbórz oraz zaproszeni goście, wśród których była Maria Kaczorowska- dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Więcej…
 
Wystawa „Zbrodnia i Pamięć. Bykownia – czwarty cmentarz katyński”
02 Września 2014

31 sierpnia w Zespole Szkół Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy zorganizowanej przez Dyrektora ZS RCKU Sławomira Przybyła wraz z księdzem prałatem Grzegorzem Gogolem i Dyrektorem Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, którego reprezentował zastępca pan Mieczysław Góra.

 

Więcej…
 
Pożegnali lato w Lubiaszowie
02 Września 2014
W ostatnią sobotę wakacji 30 sierpnia w Lubiaszowie pożegnano oficjalnie lato. W imprezie uczestniczyła burmistrz Wolborza Elżbieta Ościk, przewodniczący Rady Tadeusz Wąs wraz z radnymi, radny powiatowy naszej gminy Andrzej Jaros oraz wielu zaproszonych gości.
Więcej…
 
Obrazy Jerzego Bąka do kupienia
25 Sierpnia 2014
Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu informuje, że można nabyć obrazy z wystawy prezentowanej w Centrum. Autorem prac jest Jerzy Bąk. Zainteresowanych zapraszamy do  placówki muzealnej bądź prosimy o kontakt telefoniczny : 44 616 43 80, 669 555 215.
 
Węgorzewska zachwyciła wolborską publikę
25 Sierpnia 2014

To był iście mistrzowski recital w kolegiacie wolborskiej. W ramach VII Letniego Festiwalu „Muzyczne Korzenie Wolborza” wystąpiła wspaniała mezzosopranistka Alicja Węgorzewska. Towarzyszył jej grający na organach Robert Grudzień.

 

Więcej…
 
Żeglowali o Puchar Burmistrza
25 Sierpnia 2014

18 jachtów wystartowało w III Ogólnopolskich Regatach Żeglarskich o Puchar Burmistrza Wolborza. Impreza odbyła się 23 sierpnia na terenie Portu Jachtowego „Latający Holender” w Bronisławowie. W regatach wzięła osobiście udział burmistrz Wolborza Elżbieta Ościk.

 

Więcej…
 
O Powstaniu Warszawskim w Kolegiacie Wolborskiej
05 Sierpnia 2014
W ubiegłą niedzielę, 3 sierpnia, odbył się kolejny koncert w ramach VII Letniego Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej. Tematem było Powstanie Warszawskie 1944, którego 70. rocznicę obchodzimy w tym roku.
 
Więcej…
 
Powstanie Warszawskie w Pożarniczym Centrum
04 Sierpnia 2014
Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu serdecznie zaprasza na wystawę poświęconą 70. Rocznicy Powstania Warszawskiego. Wystawa potrwa od 1 sierpnia do września br. Zapraszamy!
 
Więcej…
 
Wakacje z teatrem zakończone
04 Sierpnia 2014
W cztery niedzielne, lipcowe popołudnia Miejski Ośrodek Kultury zorganizował dla młodych mieszkańców gminy akcję letnią pod nazwą wakacyjny teatr „Na skwerze”.  Impreza cieszyła się dużym powodzeniem.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 4

Licznik odwiedzin

Dzisiaj14
W tym tygodniu1272
W tym miesiącu3578
Wszystkie203090