| MOPS | KOM-WOL | MOK | Biblioteka | Centrum Pożarnicze | Orlik | Rozkład jazdy BUS


GOSPODARKA ODPADAMI
Informacje dla mieszkańców.

Dzienniki - MonitorWolbórz dawniej I

Wolbórz dawniej II

--Informujemy, że Urząd Miejski w Wolborzu w każdy poniedziałek czynny jest w godz. 9.00 – 17.00.
 Aktualności |witrynę przegląda teraz 7 gości 
Artystyczna modlitwa o pokój - Grupa 44 w Kolegiacie Wolborskiej
W niedzielę, 23 sierpnia, w Kolegiacie Wolborskiej wystąpiła wrocławska "Grupa 44" ze spektaklem literacko-muzycznym pod tytułem "Modlitwa o pokój" poświęconym 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Więcej…
 
Jubileusz 100-lecia OSP w Żarnowicy

Ochotnicza Straż Pożarna w Żarnowicy w niedziele, 23 sierpnia świętowała doniosły jubileusz 100-lecia działalności. Uroczystość rozpoczęła się od defilady i zbiórki pododdziałów zaprzyjaźnionych jednostek OSP.

 

Więcej…
 
Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi w Bogusławicach
W dniach 13-16.08.2015 w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi oraz Międzynarodowe i Krajowe Zawody w Powożeniu. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa.
 
Więcej…
 
Nowy Regulamin utrzymania czystości i porządku

Urząd Miejski w Wolborzu informuje, iż od 1 lipca 2015r., obowiązuje nowy Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wolbórz, wprowadzony Uchwałą Nr VIII/47/2015 Rady Miejskiej w Wolborzu z dnia 29 kwietnia 2015 r., gdzie między innymi zawarte są zmiany dotyczące segregowania odpadów komunalnych. 

Więcej…
 
Wolborska Karta Dużej Rodziny
Wolborscy Radni podczas czerwcowej sesji przyjęli uchwałę dotyczącą samorządowego programu przyznającego uprawnienia członkom rodzin wielodzietnych w Gminie Wolbórz w ramach  Karty Dużej Rodziny. Karta zacznie obowiązywać od 25 sierpnia br. Program adresowany jest do rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Gminy Wolbórz, którzy legitymują się Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny, wydawaną przez MOPS w Wolborzu. Karta wydawana jest bezpłatnie i przysługuje niezależnie od sytuacji materialnej.
 
Więcej…
 
W Goleszach Dużych powstanie Pracownia Orange!
Internauci po trzech tygodniach głosowania wybrali 26 miejscowości, w których powstaną nowoczesne Pracownie Orange. W gronie finalistów są Golesze Duże, na które zostało oddanych przeszło 115 000 głosów. W plebiscycie internetowym Golesze Duże w województwie zajęły 1 miejsce, w skali kraju 9 z 50.

Więcej…
 
W powiecie piotrkowskim będą kształcić w kreowaniu mody
06 Sierpnia 2015

6 sierpnia na terenie Pałacu Biskupów Kujawskich w Wolborzu zostało podpisane porozumienie – list intencyjny- o współpracy pomiędzy samorządem Powiatu Piotrkowskiego a Holdingiem PTAK S.A. w zakresie podejmowania wspólnych inicjatyw na rzecz promocji branży tekstylnej i rozwoju dualnego kształcenia zawodowego.

Więcej…
 
W gminie modernizują drogi
06 Sierpnia 2015

Okres wakacyjny w gminie Wolbórz to czas wzmożonych prac drogowych i remontów. Obecnie trwa modernizacja drogi Młoszów - Leonów i drogi w Stanisławowie (Węgrzynów).

Więcej…
 
Rodzina na rowerach
03 Sierpnia 2015

Już po raz dwunasty Wolborskie Towarzystwo Kultury i Turystyki zorganizowało dla mieszkańców gminy Wolbórz rodzinny rajd nad Zalew Sulejowski do Bronisławowa. 2 sierpnia w piękną, słoneczną niedzielę 82 rowerzystów przemierzało urokliwe tereny gminy, by dotrzeć do mety, którą był Ośrodek Wypoczynkowy „Wodnik”.

Więcej…
 
Z folkiem na TY
28 Lipca 2015

Lokalna Grupa Animatorów KREATORNIA we współpracy ze Szkołą Podstawową w Komornikach, 22 lipca wyruszyła na folkowe zabawy do Łodzi. W ramach organizowanego już po raz piąty, Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych, uczniowie uczestniczyli w warsztatach "Folkowe inspiracje - zabawy z tkaniną" .

Więcej…
 
20 Lipca 2015
Delegacja gminy Wolbórz na czele z burmistrzem Andrzejem Jarosem serdecznie dziękuje wójtowi gminy Jabłonka Antoniemu Karlakowi za niezwykle ciepłe przyjęcie podczas wizyty w Jabłonce na XXIV Orawskim Lecie.
Głęboko doceniamy serdeczną gościnność, otwartość i przyjazną atmosferę jakiej można było doświadczyć podczas pobytu w naszej partnerskiej gminie.

 
 
Artystki z Białorusi w Wolborzu
20 Lipca 2015

19 lipca w kolegiacie wolborskiej zabrzmiała przepiękna muzyka sakralna. Tym razem gośćmi kolejnego koncertu w ramach VIII Festiwalu były artystki z Białorusi: wybitna sopranistka Tamara Remez i Ksenia Pogorelaya grająca na organach.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 4

Informacje


 --------------------------------------
31.08.2015r.
XI Sesja Rady Miejskiej

-------------------------------------- 
Informacja dla rolników
SUSZA

--------------------------------------
 Promujemy się na portalu
KULTURA DOSTĘPNA:
koncerty w kolegiacie
 --------------------------------------
------------------------------------
 Zapraszamy na portal
o regionie wolborskim

----------------------------------------


Daj się zauważyć
– noś odblaski!

---------------------------------------
VIII FESTIWAL
W KOLEGIACIE WOLBORSKIEJ-------------------------------------
OBCHODY 950 LAT WOLBORZA

Kalendarz działań

----------------------------------
------------------------------------------
 ---------------------------------

Urząd Miejski w Wolborzu
przypomina o obowiązku
przyłączenia do kanalizacji
sanitarnej.

XVI Dni Wolborza 2015Galeria zdjęć - dzień 1 (sobota)


Galeria zdjęć - dzień 2 (niedziela)
FILMIK - korowód

Gmina Fair Play


Mapa gminy

Plac Jagiełły nocąLicznik odwiedzin

Dzisiaj84
W tym tygodniu1762
W tym miesiącu6876
Wszystkie289649