MOPS | KOM-WOL | Miejski Ośrodek Kultury | Centrum Pożarnicze | Orlik | Rozkład jazdy BUS


GOSPODARKA ODPADAMI
Informacje dla mieszkańców.

Dotacje zewnętrzne

FUNDUSZE UNIJNE
W GMINIE WOLBÓRZ


 

 

 

Dzienniki - MonitorPlac Jagiełły nocą

"Wolborska Jesień"

Dożynki Gminne 2013

Wolbórz dawniej II

Wolbórz dawniej I

 Aktualności |witrynę przegląda teraz 7 gości 
Kolejna szkoła odkrywców talentu
22 Kwietnia 2014
Szkoła Podstawowa w Proszeniu to kolejna, obok szkoły w Goleszach Dużych, placówka w gminie Wolbórz, która otrzymała zaszczytny tytuł Szkoły Odkrywców Talentów". Od lat nauczyciele motywują tu i inspirują uczniów zdolnych i utalentowanych. Zachęcają ich do poszerzania wiedzy i rozwijania posiadanych już umiejętności. Starania te zostały docenione przez Ośrodek Rozwoju Edukacji i szkoła dołączyła do grona placówek, które w istotny sposób przyczyniają się do odkrywania, wspierania zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży. Wyróżnienie to nie tylko cieszy, ale też mobilizuje do jeszcze większej pracy.
 
Otwarcie sezonu motocyklowego 2014
         
 
Ogólnopolskie Dni Olimpijczyka
16 Kwietnia 2014

W ramach ogólnopolskich „Dni Olimpijczyka” 11 kwietnia odbyły się Wiosenne Masowe Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego. Wzięło w nich udział pięciu uczniów Publicznego Gimnazjum w Wolborzu: Sebastian Bąk, Sebastian Kopiński, Szymon Urbaszek, Maciej Potępski, Szymon Gieszcz.

Więcej…
 
Wolbórz w programie mentorskim dla bibliotekarzy
16 Kwietnia 2014
Gmina Wolbórz bierze udział w II edycji międzynarodowego programu dla bibliotekarzy- The International Librarians Network (ILN). To bezpłatny program mentorski umożliwiający jego uczestnikom tworzenie międzynarodowej sieci kontaktów zawodowych oraz wymianę doświadczeń. Polega na łączeniu w pary uczestników pochodzących z różnych krajów świata.
Więcej…
 
Golesze zaprezentowały wielkanocne smaki
15 Kwietnia 2014

Koło Gospodyń Wiejskich z Golesz Dużych reprezentowało gminę Wolbórz podczas tegorocznego Przeglądu Stołów i Palm Wielkanocnych, który odbył się 13 kwietnia w Moszczenicy. Panie przygotowały obfity stół ze świątecznymi przysmakami, pośród których królowały wyśmienite szynki, kiełbasy, pasztety z gęsi i tuńczyka, jaja faszerowane na wiele sposobów oraz słodkie wypieki: okazałe baby, mazurki i tort.

Więcej…
 
Recytowali w Wolborzu
15 Kwietnia 2014
Aż 54 młodych wykonawców zaprezentowało się podczas jubileuszowego XXV Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 11 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu. Profesjonalne jury w składzie: Bartosz Gumulec i Michalina Kowalczyk miało nie lada problem z wybraniem najlepszych prezentacji.
Więcej…
 
Mateusz Szost piąty w wojewódzkim etapie OTWP
14 Kwietnia 2014

Najlepsi młodzi znawcy pożarnictwa w województwie łódzkim zmierzyli się na wojewódzkim finale XXXVII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", który odbył się 11 kwietnia w Buczku.

Więcej…
 
Wyśpiewały drugą nagrodę
10 Kwietnia 2014
4 kwietnia w OSP w Brzozie odbył się II Festiwal Piosenki Religijnej. Szkołę Podstawową w Proszeniu reprezentowali uczniowie: Oliwia i Weronika Mikołowskie oraz Rafał Goździk.
Więcej…
 
Jubileuszowy Turniej Tenisa Stołowego
09 Kwietnia 2014

5 kwietnia na hali sportowej w Wolborzu odbył się X jubileuszowy Turniej Tenisa Stołowego o puchar firmy "TOMROL", prowadzącej działalność na terenie naszej gminy w Studziankach.  W zawodach wystartowało 19 uczestników w różnym przedziale wiekowym. Zawodnicy zostali rozlosowani do grup, grając systemem każdy z każdym.

Więcej…
 
Goście z Francji w Wolborzu
09 Kwietnia 2014

W dniach 23 - 28 marca Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu gościł grupę młodzieży francuskiej z Liceum Rolniczego w Sours/Chartres wraz z 2 opiekunami w ramach prowadzonej corocznej wymiany młodzieży pomiędzy szkołami.

Więcej…
 
Walne zebranie SPW
04 Kwietnia 2014

4 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: burmistrz Wolborza Elżbieta Ościk, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Wąs, radny powiatu piotrkowskiego Andrzej Jaros, komendant miejsko-gminny Stanisław Mordaka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wolborzu

Więcej…
 
Wolborskie Centrum Pożarnicze będzie promować się znaczkiem turystycznym
04 Kwietnia 2014

Od 1 kwietnia w Pożarniczym Centrum Historyczno-Edukacyjnym Ziemi Łódzkiej w Wolborzu można nabyć unikatowy znaczek turystyczny wykonany specjalnie dla wolborskiego muzeum.  To okrągły, ręcznie robiony drewniany krążek przedstawiający miejsce do którego dotarł turysta.

Więcej…
 
Brydżowe rozgrywki
01 Kwietnia 2014

Zwycięstwem drużyny z Sulejowa zakończył się mecz brydża sportowego rozegrany 30 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu. Mimo, że po pierwszej połowie gospodarze prowadzili trzema punktami, to druga część należała zdecydowane do gości.

 

Więcej…
 
Tydzień z Internetem w Wolborzu
31 Marca 2014
Miejska Biblioteka Publiczna w Wolborzu wraz z czytelnikami już po raz trzeci włączyła się w międzynarodowe obchody Tygodnia z Internetem. Kampanię objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 4

Mapa gminy


certyfikat eurorenoma


Licznik odwiedzin

Dzisiaj166
W tym tygodniu755
W tym miesiącu4037
Wszystkie175485