| MOPS | KOM-WOL | Miejski Ośrodek Kultury | Centrum Pożarnicze | Orlik | Rozkład jazdy BUS


GOSPODARKA ODPADAMI
Informacje dla mieszkańców.

Dzienniki - MonitorPlac Jagiełły nocą

Dożynki Gminne 2013

Wolbórz dawniej II

Wolbórz dawniej I

Gmina Fair Play


--Informujemy, że Urząd Miejski w Wolborzu w każdy poniedziałek czynny jest w godz. 9.00 – 17.00.
 Aktualności |witrynę przegląda teraz 9 gości 
Jola Kluzowska najlepsza na powiatowym przeglądzie
27 Kwietnia 2015

Bardzo dobrze wypadła reprezentacja gminy Wolbórz na jubileuszowym X Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Wokalnych, Tanecznych i Instrumentalnych, który odbył się 25 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Najważniejsza, główna nagroda Przeglądu powędrowała do reprezentantki MOK w Wolborzu Joli Kluzowskiej.

Więcej…
 
Wolborscy motocykliści rozpoczęli sezon
27 Kwietnia 2015

W sobotę 25 kwietnia, przy pięknej, niemal letniej pogodzie na Placu Jagiełły w Wolborzu zainaugurowany został sezon motocyklowy 2015. Proboszcz wolborskiej kolegiaty ksiądz Grzegorz Gogol odmówił modlitwę za kierowców, poświęcił wszystkie motocykle, a każdemu z obecnych wręczył brelok ze św. Krzysztofem.

Więcej…
 
Udana premiera „Dulskiej”
27 Kwietnia 2015

24 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu odbył się premierowy spektakl Amatorskiego Teatru Dorosłych pt. „Dulska”. Wolborscy artyści zmierzyli się ze znaną sztuką Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”.

 

Więcej…
 
Święto Ziemi w Wolborzu
22 Kwietnia 2015

Tradycyjnie jak co roku dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wolborzu obchodziły uroczystość „Święta Ziemi”. Imprezę 21 kwietnia zorganizowała opiekunka Koła Ligi Ochrony Przyrody  Ewa Sitek. W tym roku Przedszkole przyłączyło się do obchodów „Dni Przyjaciół Lasu 2015” pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Towarzystwa Przyjaciół Lasu.

Więcej…
 
Rozgrywki brydżowe w Wolborzu
21 Kwietnia 2015

19 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu odbył się rewanżowy mecz brydża sportowego Wolbórz : Sulejów o puchar Burmistrza Wolborza. Zawodnicy rozegrali po 32 rozdania. Pojedynek był bardzo wyrównany, obu drużynom nie brakowało sportowej woli walki.

Więcej…
 
Gmina Wolbórz na targach AGROTRAVEL
21 Kwietnia 2015

Członkinie Koła Amatorskiej Twórczości Rękodzieła Artystycznego Elżbieta Bąk, Grażyna Siła, Katarzyna Kula oraz artysta ludowy Mariusz Bogusławski reprezentowali gminę Wolbórz oraz całe województwo łódzkie na VII Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2015 w Kielcach.Na stoisku województwa łódzkiego obszar swojej działalności promowało Stowarzyszenie Dolina Pilicy do którego należy Gmina Wolbórz.

Więcej…
 
Wolborscy ministranci najlepsi w Archidiecezji Łódzkiej
21 Kwietnia 2015
W sobotę 18 kwietnia młodzieżowa reprezentacja ministrantów spośród kilkunastu drużyn wywalczyła pierwsze miejsce w VIII Mistrzostwach Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej w halowej piłce nożnej w Łasku. Tym samym chłopcy zakwalifikowali się na Ogólnopolskie Mistrzostwa w Elblągu, które odbędą się w dniach 1-2 maja.

Więcej…
 
Impreza z jajem
21 Kwietnia 2015
Wprawdzie Wielkanoc już za nami, jednak jeszcze w klimacie świątecznym odbyła się 18 kwietnia w Świątnikach impreza zorganizowana przez tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich. Motywem przewodnim imprezy było oczywiście jajko- symbol odradzającego się życia, które królowało nie tylko na stołach, ale i w zabawnych konkurencjach.
Więcej…
 
Recytowali w Wolborzu
21 Kwietnia 2015

15 kwietnia już po raz XXVI w Miejskim Ośrodku Kultury spotkali się młodzi recytatorzy z terenu Gminy Wolbórz, którzy reprezentowali wszystkie placówki oświatowe. Każdy z nich przygotował dwa teksty poetyckie.

Więcej…
 
W Wolborzu rozpoczęli sezon jeździecki
20 Kwietnia 2015

16 kwietnia w Zespole Szkół RCKU w Wolborzu odbyły się obchody Dnia Świętego Jerzego, które wedle tradycji otwierają sezon jeździecki. Mimo niesprzyjającej aury na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości. Obecni byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Tryb., władze miasta i gminy Wolbórz, ks. prałat Grzegorz Gogol, dyrektorzy z zaprzyjaźnionych szkół oraz przedstawiciele zakładów pracy z terenu gminy. Oficjalnemu rozpoczęciu uroczystości przewodniczył dyrektor szkoły Sławomir Przybył wraz z wicedyrektor Marzeną Baran-Radwańską.

Więcej…
 
I część Kalendarza z Dziejów Wolborza już w sprzedaży
15 Kwietnia 2015

Z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza w ramach obchodów jubileuszowych 950-lecia naszej miejscowości wznowione zostało wydanie I części Kalendarza z dziejów Wolborza 1065-1982. Autorem książki jest nieżyjący już doktor medycyny, działacz wolborski, wielki społecznik i założyciel Stowarzyszenia Stefan Siniarski.

Więcej…
 
Wolborskie muzeum ma nowy eksponat
14 Kwietnia 2015

Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu dzięki środkom unijnym wzbogaciło się o kolejny atrakcyjny eksponat. Jest to zabytkowy wóz konny strażacki- sikawka ręczna. Wóz jest czterokołowy, z drewnianymi kołami, dolną skrzynią wodną, z pełnym wyposażeniem, m.in.: w hełmy, toporki, lampę, syrenę. Dodatkowo posiada pomost z uchwytami na drabiny, bosaki i inny sprzęt.

Więcej…
 
WTKiT już kręci
14 Kwietnia 2015

Cykliści Wolborskiego Towarzystwa Kultury i Turystyki rozpoczęli sezon turystyczny. Ciepły, słoneczny dzień – 12 kwietnia sprzyjał drugiej już wyprawie rowerowej. Tym razem 38 km trasa prowadziła południowymi granicami gminy Wolbórz przez Studzianki – Stanisławów – Młoszów – Golesze w lasy Bronisławowa, Lubiaszowa, Żarnowicy, Polichna i Proszenia.

Więcej…
 
Promocja Wolborza podczas targów turystycznych na Śląsku
01 Kwietnia 2015

W dniach 27-29 marca br. w Katowicach odbyły się Targi Turystyczne „GLOBalnie”, największa tego typu impreza w okresie wiosennym w kraju. Dzięki współpracy Urzędu Miejskiego w Wolborzu z Centrum Informacji Turystycznej Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, zwiedzający z całej Polski mogli zapoznać się z ofertą turystyczną Wolborza i okolic.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 4

Film promocyjny

Miasto i Gmina Wolbórz

Informacje


-------------------------------------------------
WOLBORSKI PIKNIK SPORTOWY
------------------------------------------

------------------------------------
OBCHODY 950 LAT WOLBORZA
Kalendarz działań

------------------------------------

Zapraszamy na nową
stronę internetową
Przedszkola Samorządowego
w Wolborzu.


---------------------------------------------
T.S. SZCZERBIEC WOLBÓRZ
MA NOWEGO SPONSORA!

------------------------------------------
UWAGA PRZEDSIĘBIORCY
GMINY WOLBÓRZ!

-------------------------------------------------
KURS JĘZYKOWY BIBLIOTECE
---------------------------------

ZAADOPTUJ PSA

--------------------------------------

 ---------------------------------------
-------------------------------------
Uwaga, zmiana godzin

otwarcia Centrum Pożarniczego
w niedzielę!

_______________________
FM Logistic
poszukuje pracowników.
____________________
Urząd Miejski w Wolborzu
przypomina o obowiązku
przyłączenia do kanalizacji
sanitarnej.

Mapa gminyLicznik odwiedzin

Dzisiaj18
W tym tygodniu319
W tym miesiącu5826
Wszystkie256453