| MOPS | KOM-WOL | Miejski Ośrodek Kultury | Centrum Pożarnicze | Orlik | Rozkład jazdy BUS


GOSPODARKA ODPADAMI
Informacje dla mieszkańców.

Dzienniki - MonitorWolbórz dawniej I

Wolbórz dawniej II

--Informujemy, że Urząd Miejski w Wolborzu w każdy poniedziałek czynny jest w godz. 9.00 – 17.00.
 Aktualności |witrynę przegląda teraz 5 gości 
Burmistrz Wolborza z absolutorium
01 Lipca 2015

Rada Miejska w Wolborzu udzieliła absolutorium Burmistrzowi Wolborza z tytułu wykonania budżetu za rok 2014. Na sesji obecna była poprzednia burmistrz Elżbieta Ościk, która przyjęła gratulacje od przewodniczącego Rady Miejskiej Bogdana Szulca i wiceprzewodniczącej rady Danuty Gwóźdź oraz obecnego burmistrza Andrzeja Jarosa. Gratulacje odebrała również Skarbnik Gminy Lucyna Stachowska

Więcej…
 
Dni Wolborza – 950 lat historii
29 Czerwca 2015

Tegoroczne XVI Dni Wolborza już za nami. Śmiało można powiedzieć, że impreza należała do udanych pod każdym względem, również pogodowym. W ościennych miastach, w których odbywały się podobne uroczystości obficie padał deszcz. Bogaty i ciekawy program oraz zespoły muzyczne przyciągnęły do naszego miasta prawdziwe tłumy.

Więcej…
 
Gospodarka odpadami komunalnymi - NOWA DEKLARACJA

Szanowni  Mieszkańcy Gminy Wolbórz !!!
Uprzejmie informuję, że w dniu 30 kwietnia  2015 r.  Rada Miejska  w Wolborzu przyjęła  uchwały  dostosowujące  prawo miejscowe w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi  do  zapisów ustawy z dnia 28 listopada 2014 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Więcej…
 
Wolborska OSP ma 210 lat
22 Czerwca 2015

 21 czerwca jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolborzu świętowała jubileusz 210 lecia powstania ochrony przeciwpożarowej w Wolborzu. Uroczystości rozpoczęły się na Placu Jagiełły, gdzie złożono kwiaty przed pomnikiem Andrzeja Frycza Modrzewskiego- wybitnego myśliciela epoki Odrodzenia, prekursora polskiego pożarnictwa.

Więcej…
 
Jubileusz ks. arcybiskupa Władysława Ziółka
22 Czerwca 2015

W sobotę 20 czerwca Arcybiskup Senior Władysław Ziółek obchodził dwie doniosłe rocznice: 35. rocznicę sakry biskupiej oraz swoje 80. urodziny. Na uroczystość w Katedrze łódzkiej przybyło wielu gości, przedstawicieli kościoła, władzy i łodzian. Obecni byli również burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Szulc oraz Teresa Duda przewodnicząca Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza.

Więcej…
 
Wolbórz na II miejscu w XVI Spartakiadzie Samorządowej
22 Czerwca 2015

Ostatnim punktem zmagań w ramach XVI Spartakiady Samorządowej Powiatu Piotrkowskiego, w której aktywny udział biorą samorządowcy gminy Wolbórz był blok rekreacyjny. Zawody odbyły się 19 czerwca w Ośrodku Sportowo-Szkoleniowym LZS w Ręcznie.

Więcej…
 
Zjazd absolwentów Liceum Pedagogicznego w Wolborzu
22 Czerwca 2015

11 czerwca w samo południe rozpoczęło się uroczyste spotkanie absolwentów Liceum Pedagogicznego w Wolborzu, którzy 50 lat temu, w czerwcu 1965r. zdawali maturę. Maturalna klasa Vb, której wychowawczynią była Pani Wanda Rosiecka liczyła 43 uczniów. Na zjazd przybyło 28 absolwentów.

Więcej…
 
Wolbórz na Forum Promocji łódzkiego
18 Czerwca 2015

   W hotelu Ossa pod Rawą Mazowiecką już po raz 9. odbyło się Forum Promocji Województwa Łódzkiego, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Gmina Wolbórz uczestniczy w nim od samego początku. W tegorocznej edycji wzięli udział: burmistrz Andrzej Jaros oraz Barbara Duda inspektor ds. promocji gminy.

Więcej…
 
Festyn Rodzinny w Wolborzu
18 Czerwca 2015
  13 czerwca w Szkole Podstawowej w Wolborzu odbył się V już Festyn Rodzinny. W tym roku został zorganizowany pod hasłem ”Wolbórz dawniej i dziś" w ramach obchodów 950- lecia Wolborza. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie ubrani byli na ludowo.

Więcej…
 
Gmina Wolbórz na Smakach Łódzkich
15 Czerwca 2015

W niedzielę 14 czerwca w łódzkiej Manufakturze odbyły się V Smaki Ziemi Łódzkiej. Gminę Wolbórz reprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Lubiatowa i Golesz Dużych. Gospodynie z Golesz przygotowały do konkursu sandacza, a KGW Lubiatów przyrządziło pasztet z selera.

Więcej…
 
Rodzice prezydenta Dudy z wizytą w Wolborzu
15 Czerwca 2015

Na zaproszenie działającego przy wolborskiej parafii Klubu Inteligencji Katolickiej 14 czerwca do Kolegiaty w Wolborzu przybyli rodzice prezydenta elekta Andrzeja Dudy: pani prof. Janina Milewska – Duda i pan prof. Jan Duda. Powitani zostali przez przewodniczącego Rady Miejskiej Bogdana Szulca i zastępcę burmistrza Wolborza Barbarę Goworek.

Więcej…
 
XI Spotkanie Młodzieży Gmin Partnerskich Wolbórz – Jabłonka
16 Czerwca 2015

    W dniach 11 – 12 czerwca w Publicznym Gimnazjum w Wolborzu odbyło się XI Spotkanie Młodzieży Gmin Partnerskich Wolbórz – Jabłonka. W spotkaniu uczestniczyła delegacja z Gminy Jabłonka w składzie: Dyrektor Zespołu Szkół w Zubrzycy Górnej – Wiesława Świderska-Piłat, Przewodniczący Rady Gminy Jabłonka – Eugeniusz Moniak, nauczyciele – Władysława Grabarczyk-Kolenda i Joanna Latocha- Omylak oraz 46 uczniów z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zubrzycy Górnej.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 3

XVI Dni Wolborza 2015


Galeria zdjęć - dzień 1 (sobota)


Galeria zdjęć - dzień 2 (niedziela)

Informacje

 Zapraszamy na portal
o regionie wolborskim

----------------------------------------

Daj się zauważyć
– noś odblaski!

---------------------------------------
VIII FESTIWAL
W KOLEGIACIE WOLBORSKIEJ-------------------------------------
-----------------------------------------
 
NORDIC WALKING NA ORLIKU 
---------------------------------------

OBCHODY 950 LAT WOLBORZA

Kalendarz działań

----------------------------------
------------------------------------------
 ---------------------------------

Urząd Miejski w Wolborzu
przypomina o obowiązku
przyłączenia do kanalizacji
sanitarnej.

Gmina Fair Play


Mapa gminy

Plac Jagiełły nocąLicznik odwiedzin

Dzisiaj12
W tym tygodniu2577
W tym miesiącu1123
Wszystkie275950