| MOPS | KOM-WOL | MOK | Biblioteka | Centrum Pożarnicze | Orlik | Rozkład jazdy BUS


GOSPODARKA ODPADAMI
Informacje dla mieszkańców.

Dzienniki - MonitorWolbórz dawniej I

Wolbórz dawniej II

--Informujemy, że Urząd Miejski w Wolborzu w każdy poniedziałek czynny jest w godz. 9.00 – 17.00.
 Aktualności |witrynę przegląda teraz 13 gości 

 

-------------------------------------------------------------------------------
 
Święto muzyki w bibliotece

  1 października obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto zostało ustanowione w 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki UNESCO. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wolborzu odbyły się zajęcia dla dzieci, mające przybliżyć ideę tego święta i wskazać jak ważną rolę pełni muzyka w życiu człowieka.

Więcej…
 
Jubileuszowe masowe biegi w Wolborzu

  Niemal tysiąc osób z całej Polski wzięło udział w Finale Centralnym jubileuszowych XX Ogólnopolskich Masowych Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS, które odbyły się tradycyjnie w Wolborzu. Zawody rozegrane zostały w pięknej scenerii zabytkowego parku przy Pałacu Biskupów Kujawskich.

Więcej…
 
Będziemy jeździć po lepszej drodze

    Jeszcze w tym roku zakończony zostanie
I etap przebudowy powiatowej drogi Moszczenica-Młynary- Wolbórz, którą to inwestycję realizuje powiat piotrkowski. 28 września został oddany do użytku zmodernizowany odcinek drogi o łącznej długości 1550m: od granicy z gminą Moszczenica w kierunku Wolborza na dł. 1300 m. i od OSP Młynary w kierunku Wolborza na odcinku ok. 250 m.

Więcej…
 
Odkrywają sportowe pasje

  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Komornikach w tym roku szkolnym będą uczestniczyć w cotygodniowych zajęciach nauki pływania. Dzieci pod okiem instruktora doskonalą nowe umiejętności na Krytej Pływalni Złota Rybka w Tomaszowie Mazowieckim.

Więcej…
 
WTKiT na Piotrkowskim Rajdzie

  27 rowerzystów WTKiT wzięło udział w XVI Piotrkowskim Rajdzie Rowerowym, który odbył się 26 września. Trasa wolborskiej grupy prowadziła przez Żarnowicę – Koło – Przygłów – Włodzimierzów do Łęczna. Pozostali uczestnicy dojechali na półmetek z Piotrkowa Tryb.

Więcej…
 
Autorka „Pradawnych dziejów…” z wizytą w przedszkolu

  25 września Przedszkole Samorządowe w Wolborzu gościło panią Helenę Mayer, autorkę książki o Wolborzu "Pradawne dzieje zaklęte w legendach". Spotkanie, którego celem było przybliżenie najmłodszym historii naszej miejscowości zorganizowała i poprowadziła Teresa Ostalak - wychowawczyni grupy II.

Więcej…
 
Debatowali o funduszu sołeckim

     Wrzesień to w gminie Wolbórz czas zebrań sołeckich, których głównym tematem jest wykorzystanie środków z tzw. funduszu sołeckiego na rok 2016. Do 30 września b.r. sołectwa muszą złożyć wnioski do Burmistrza Wolborza o przyznanie takich środków. Wniosek powinien zawierać listę przedsięwzięć przewidzianych do realizacji w danym sołectwie, określenie kosztów oraz uzasadnienie. Jednakże muszą to być zadania własne gminy, które wpisują się również w strategię rozwoju gminy oraz mają służyć poprawie warunków życia mieszkańców.

Więcej…
 
Konsultacje społeczne "Doliny Pilicy" w Wolborzu

    Na jakie przedsięwzięcia będzie można składać wnioski w Nowej Perspektywie Finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020, tego można było dowiedzieć się podczas konsultacji społecznych, które zorganizowała w Urzędzie Miejskim w Wolborzu Lokalna Grupa Działania „Stowarzyszenie Dolina Pilicy”. Spotkanie odbyło się 24 września w ramach tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru tej LGD.

Więcej…
 
Gmina Wolbórz na dożynkach powiatowych

  W niedzielę 20 września w Gorzkowicach odbyły się Powiatowe Dożynki. Na około 50 stoiskach prezentowały się wszystkie gminy powiatu piotrkowskiego. Naszą gminę reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Komornik. Z pięknym wieńcem dożynkowym wybrali się również przedstawiciele Zespołu Szkół RCKU w Wolborzu, a nasza ludowa pisarka Krystyna Wieczorek promowała swoją twórczość.

Więcej…
 
Sprzątanie Świata w gminie Wolbórz

„Wyprawa - poprawa” – to hasło tegorocznej XXII Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata. Na terenie gminy Wolbórz akcję przeprowadzono 18 września. Udział wzięło 1199 uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy pod opieką swoich nauczycieli.

Więcej…
 
Gmina Wolbórz będzie promować się w Brukseli

W Instytucie Europejskim w Łodzi odbyła się konferencja, podsumowująca projekt „Łódzkie Nabiera Prędkości”. Biorący udział w konferencji samorządowcy razem z marszałkiem województwa Witoldem Stępniem podpisali porozumienie w sprawie współpracy z Biurem Województwa Łódzkiego w Brukseli, zakładające m.in. promocję miast, gmin i powiatów w stolicy Unii Europejskiej. Taką deklarację w imieniu gminy, podpisała również zastępca burmistrza Wolborza pani Barbara Goworek.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 4

Informacje

Uwaga, przerwa w dostawie prądu!
---------------------------------------------
Zagłosuj na Szkołę Podstawową w Wolborzu!

------------------------------
KONFERENCJA NAUKOWA
z okazji 950-LECIA Wolborza

-----------------------------------
Wypełnij ankietę LGD
Stowarzyszenie Dolina Pilicy

-------------------------------------
Zobacz wystawę w muzeum

-------------------------------------
MOK zaprasza na zajęcia

------------------------------------
WAŻNE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW
-----------------------------------
Promujemy się na portalu
KULTURA DOSTĘPNA:
 --------------------------------------
------------------------------------
 Zapraszamy na portal
o regionie wolborskim

----------------------------------------


Daj się zauważyć
– noś odblaski!

--------------------------------

OBCHODY 950 LAT WOLBORZA
--------------------------------

Urząd Miejski w Wolborzu
przypomina o obowiązku
przyłączenia do kanalizacji
sanitarnej.

XVI Dni Wolborza 2015Galeria zdjęć - dzień 1 (sobota)


Galeria zdjęć - dzień 2 (niedziela)
FILMIK - korowód

Gmina Fair Play


Mapa gminy

Plac Jagiełły nocąLicznik odwiedzin

Dzisiaj83
W tym tygodniu1433
W tym miesiącu2246
Wszystkie299219