| MOPS | KOM-WOL | MOK | Biblioteka | Centrum Pożarnicze | Orlik | Rozkład jazdy BUS

BIP


Gospodarka odpadami


Informacje dla mieszkańców.

Partnerska Gmina


Jabłonka

Dzienniki - MonitorWolbórz dawniej I

Wolbórz dawniej II

Plac Jagiełły nocą

-Informujemy, że Urząd Miejski w Wolborzu w każdy poniedziałek czynny jest w godz. 9.00 – 17.00.
 Aktualności |witrynę przegląda teraz 5 gości 
Antoni Karlak Wójtem Roku 2015
25 Kwietnia 2016
W imieniu władz samorządowych oraz całej społeczności miasta i gminy Wolbórz składamy Panu Antoniemu Karlakowi - Wójtowi Gminy Jabłonka serdeczne gratulacje z okazji otrzymania tytułu Wójta Roku 2015.
  Jest to niewątpliwie prestiżowe wyróżnienie zarówno dla samego laureata jak i dla całej społeczności Gminy Jabłonka. Panu Wójtowi życzymy kolejnych wspaniałych osiągnięć oraz dalszej aktywności na polu samorządowym.

Przewodniczący Rady Miejskiej      Burmistrz Wolborza
        Bogdan Szulc                       Andrzej Jaros
 
Więcej…
 
Wolborzanka po raz drugi Mistrzynią Polski
21 Kwietnia 2016

  Agnieszka Mierzejewska znów pokazała na co ją stać. Biegaczka podczas DOZ Maratonu Łódź z PZU jako druga wśród kobiet zameldowała się na mecie, a tym samym drugi raz w karierze została Mistrzynią Polski w maratonie.
Zwycięzcami biegu zarówno
w kategorii mężczyzn jak i kobiet byli zawodnicy z Afryki.

Więcej…
 
Brazylijskiego Jiu-Jitsu ciąg dalszy
20 Kwietnia 2016

  Kolejny sukces odnotowali nasi zapaśnicy w Brazylijskim Jiu- Jitsu. Marcin Krakowiak, Igor Dziubałtowski i Piotr Grodek reprezentowali gminę Wolbórz w prestiżowym i dobrze obsadzonym turnieju Octopus BJJ CUP II w Łodzi, w formule Gi (kimona). W turnieju wzięło udział ponad 600 zawodników z całej Polski.

Więcej…
 
Gitarowy talent
19 Kwietnia 2016

 Zagrać z pamięci kilka trudnych utworów z gatunku muzyki klasycznej i to pod surowym okiem jury, to niełatwa sztuka. A do tego zagrać je tak dobrze, by otrzymać nagrodę, to już prawdziwy wyczyn. Udało się to młodziutkiej gitarzystce z Wolborza Anicie Drożdżowskiej.

Więcej…
 
Wolborscy motocykliści rozpoczęli sezon
18 Kwietnia 2016

Ryk silników i błysk wypolerowanej stali, to mogli usłyszeć i zobaczyć mieszkańcy Wolborza w sobotnie popołudnie 16 kwietnia. Przy pięknej pogodzie na Placu Jagiełły odbyło się bowiem oficjalne otwarcie sezonu Grupy Motocyklowej Wolbórz.

Więcej…
 
Fundacja Auchan zaprasza do składania projektów
18 Kwietnia 2016

Zachęcamy stowarzyszenia i organizacje działające na terenie gminy Wolbórz do udziału w Jubileuszowym Konkursie Grantowym Fundacji Auchan. Zgłaszać można m.in.  projekty adresowane do dzieci i młodych ludzi (wiek 5-25 lat), w obszarach: zdrowie, edukacja, integracja społeczna.

Więcej…
 
500 + bez kolejek w Wolborzu
15 Kwietnia 2016

W gminie Wolbórz trwa przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczeń w ramach programu Rodzina 500+. Dotychczas do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolborzu wpłynęło blisko 400 wniosków, w tym 20 drogą elektroniczną. Szacujemy, że wszystkich wniosków powinno wpłynąć 550, a liczba wszystkich dzieci uprawnionych do skorzystania z programu to 1000 osób.

Więcej…
 
Otwarcie sezonu motocyklowego
         
 
W zdrowym ciele zdrowy duch
14 Kwietnia 2016

  Zachęcamy dzieci i młodzież do treningów z mistrzami pierwszej edycji Super Pucharu Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu,  Marcinem
Krakowiakiem
i Dawidem Kubackim. Chłopcy prowadzą treningi w poniedziałki i środy w hali sportowej wolborskiego gimnazjum o godz. 18:30.

Więcej…
 
Świetne wyniki wolborzan w grapplingu
13 Kwietnia 2016

  Trzech mieszkańców gminy Wolbórz wzięło udział w pierwszej edycji Super Pucharu Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu w formule No-Gi (bez kimon), jaki odbył się 9 kwietnia w Zawierciu. Dwóch z nich dotarło do strefy medalowej, a jeden do ćwierćfinału. Srebrny medal w kategorii niebieskich pasów do 85,5kg zdobył Marcin Krakowiak, a brązowy medal w kategorii białych pasów do 85,5kg zdobył Dawid Kubacki.

Więcej…
 
Zastępca Burmistrza najlepsza w Powiecie
11 Kwietnia 2016
  Reprezentacja gminy Wolbórz zmierzyła się w kolejnej konkurencji XVII Spartakiady Władz Samorządowych Powiatu Piotrkowskiego. Rozgrywki w badmintona odbyły się 8 kwietnia w Wolborzu. W kategorii Kobiet zwyciężyła Barbara Goworek, Zastępca Burmistrza Wolborza.

Więcej…
 
Zadbaj o swoje zdrowie
08 Kwietnia 2016

Mieszkańcy gminy Wolbórz zadbajcie o swoje zdrowie i kondycję! Zapraszamy Was na BEZPŁATNE ZAJĘCIA RUCHOWE na stadionie T.S. Sczerbiec w Wolborzu oraz na hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w każdy wtorek i piątek od godz. 18.00.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 4

Licznik odwiedzin

Dzisiaj8
W tym tygodniu8
W tym miesiącu2305
Wszystkie355011