MOPS | KOM-WOL | Miejski Ośrodek Kultury | Centrum Pożarnicze | Orlik | Rozkład jazdy BUS


GOSPODARKA ODPADAMI
Informacje dla mieszkańców.

Dotacje zewnętrzne

FUNDUSZE UNIJNE
W GMINIE WOLBÓRZ


 

  

 

 

 

Dzienniki - MonitorPlac Jagiełły nocą

Dożynki Gminne 2013

Wolbórz dawniej II

Wolbórz dawniej I

Gmina Fair Play


 Aktualności |witrynę przegląda teraz 3 gości 
Stadion T.S. „Szczerbiec” już otwarty
31 Października 2014

30 października odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanego stadionu Towarzystwa Sportowego „Szczerbiec” w Wolborzu. Na zaproszenie burmistrza Wolborza Elżbiety Ościk w uroczystości uczestniczyli Marek Mazur przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, Bronisław Helman prezes Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Dolina Pilicy, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Wąs wraz z radnymi, ks. prałat Grzegorz Gogol, dyrektorzy placówek oświatowych gminy Wolbórz, Stanisław Sipa prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Tryb., prezes T.S. „Szczerbiec” Dariusz Biniek wraz z zarządem.

Więcej…
 
Chór Cantate Deo zasłużony dla Gminy Wolbórz
27 Października 2014

Istnieje już ponad wiek, a wciąż młodnieje i kształtuje z powodzeniem wrażliwość muzyczną mieszkańców miasta i gminy Wolbórz. Mowa o chórze parafialnym Cantate Deo, który w 2014 roku obchodzi jubileusz 110-lecia powstania.

Więcej…
 
Film promocyjny Miasta i Gminy Wolbórz


 
Odmienione Centrum Golesz
27 Października 2014

Mieszkańcy Golesz Dużych mogą cieszyć się już ze zmodernizowanego centrum swojej miejscowości. W sobotę 25 października odbyło się oficjalne otwarcie tej inwestycji. Prace polegały na budowie chodnika z kostki betonowej, wjazdów i zatok autobusowych wraz krawężnikami i obrzeżami.

 

Więcej…
 
Stulatka z gminy Wolbórz
27 Października 2014

Mieszkanka gminy Wolbórz pani Stanisława Wojciechowska dołączyła do zacnego grona stulatków. 24 października 2014 r. obchodziła bowiem setne urodziny. Z tej okazji dostojną jubilatkę odwiedziła burmistrz Wolborza Elżbieta Ościk oraz kierownik USC Danuta Jaśkowska.

Więcej…
 
Smaczny i zdrowy Saganek
22 Października 2014

Pasztet z selera oraz zupa mleczna z kluskami ziemniaczanymi zdobyły uznanie jury podczas tegorocznej edycji Wolborskiego Saganka. Kulinarna impreza odbyła się 18 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu, a poprowadziła ją przewodnicząca Gminnej Rady KGW Elżbieta Bąk. Oprócz Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Wolbórz w konkursie wzięło udział zaprzyjaźnione Koło z Czerniewic.

Więcej…
 
Dzień Patrona w Publicznym Gimnazjum
16 Października 2014

15 października to dzień szczególny dla całej społeczności Publicznego Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Wolborzu. Odbywają się wówczas uroczyste obchody święta patronki szkoły. Zgodnie z tradycją wolborskiego gimnazjum akademię przygotowali uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem wychowawców: Wiesławy Gralińskiej, Anny Sakowicz i Teresy Żegoty.

Więcej…
 
Gminny Dzień Edukacji Narodowej
15 Października 2014

13 października w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowana przez Publiczne Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Wolborzu. Głównym założeniem akademii była dobra, wspólna zabawa przy współczesnych wersjach lektur szkolnych, a tym samym podziękowanie nauczycielom za przekazywaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie serc i umysłów młodzieży.

Więcej…
 
„Złote grusze” przyznane
14 Października 2014

Podczas konferencji „Agro i przyjaźnie w Łódzkiem”, która odbyła się 10 października w Instytucie Europejskim wyłoniono laureatów konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne. Uroczystą konferencję otworzyła dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego Maria Kaczorowska. Konkurs „Złota Grusza” dla najlepszego gospodarstwa agroturystycznego w województwie łódzkim organizowany jest już po raz szósty.

Więcej…
 
Masowe biegi w Wolborzu
08 Października 2014

Blisko 900 uczestników z całej Polski wzięło udział w XIX Ogólnopolskich Masowych Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS, które rozegrane zostały w Wolborzu. W klasyfikacji generalnej powiatów wygrał powiat piotrkowski, który wyprzedził reprezentacje powiatów: rawskiego i bełchatowskiego.

Więcej…
 
Złoty jubileusz par małżeńskich
03 Października 2014
14 par z gminy Wolbórz, które obchodzą w tym roku swoje Złote Gody otrzymało medal za długoletnie pożycie, nadany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Uroczystość odbyła się 1 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu.

Więcej…
 
Wolborskie przedszkolaki biły rekord Guinnessa
06 Października 2014

  Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wolborzu już czwarty rok uczestniczą w realizacji ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej „Akademia Aquafresh”. Jest to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach. Nauczyciele w przedszkolu realizują zajęcia edukacyjnie na podstawie scenariuszy zajęć i materiałów multimedialnych, w których bohaterowie programu „Pastusie” i „Barney” uczą dzieci jak prawidłowo dbać o ząbki oraz jak walczyć z niedobrym „robaczkiem-próchniaczkiem”.

Więcej…
 
Cykliści z Wolborza na Piotrkowskim Rajdzie Rowerowym
06 Października 2014

Trzydziestu kolarzy z Wolborza wzięło udział w XV Piotrkowskim Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Trasa prowadziła przez Koło- Przygłów do Włodzimierzowa, gdzie w Zielonym Gościńcu znajdował się półmetek rajdu. Na uczestników czekała grochówka, owoce, napoje oraz… szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadził Sztab ratownictwa z Bełchatowa.

Więcej…
 
Ćwiczenia strażackie w gminie Wolbórz
30 Września 2014

25 września w Bronisławowie w ośrodku wypoczynkowym „U Łysego” odbyły się ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Wolbórz, które posiadają samochody gaśnicze ze zbiornikiem na wodę. Były to jednostki: KSRG z Wolborza, OSP Żarnowica, OSP Lubiaszów, OSP Lubiatów oraz OSP Żywocin.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 4

Licznik odwiedzin

Dzisiaj3
W tym tygodniu1023
W tym miesiącu3
Wszystkie211065