7 + 1 =
Link
7 + 1 =
12-04-2017
4 medale przywieźli zawodnicy Grapplingu Wolbórz z zawodów XXII Ligii BJJ Gi oraz NoGi. Dwa medale to złoto Marcina Krakowiaka.
zdjęcie
Grappling, walka na chwyty - rodzaj walki wręcz wykorzystujący techniki chwytów, tj. dźwignie, rzuty (obalenia), duszenia. Zabronione są w niej uderzenia.

Zawody odbyły się w Krakowie. Marcin Krakowiak wywalczył dwa złote medale, w siedmiu pojedynkach. Startował w dwóch kategoriach Adult niebieskich pasów: Gi - 88,3 kg (kimona) oraz NoGi - 85,5 kg. Co ważne nasz zawodnik w drugiej walce, przez wskazanie sędziów (remis na punkty i na przewagi), wygrał z aktualnym Mistrzem Polski.

W zawodach wzięło udział 3 innych zawodników z Wolborza. Dwóch z nich zdobyło medale. Klaudiusz Goss srebrny w kategorii junior - 71,5 kg oraz Piotr Bartos brąz w kategorii Adult białych pasów - 91,5 kg. Obaj mieli wolne losy w pierwszej turze, obaj stoczyli po dwie walki. Klaudiusz Goss pierwszą wygrał na punkty 2:0, w finale przegrywając 7:2, natomiast Piotr Bartos w pierwszej walce wygrał przewagą (remis na duże punkty 2:2) a w półfinale przegrał przez gilotynę.

Udział w turnieju brał również Kacper Durski.

Marcin Krakowiak oraz pozostała trójka zawodników reprezentuje klub Grappling Szczerbiec Wolbórz.
(M. Krakowiak reprezentuje również Academie Gorila Tomaszów Mazowiecki)