Komunikat
  • 26 marca  przerwy w dostawie energii elektrycznej w Goleszach Dużych i Małych oraz Parcela.  ∗
  • 15 marca upływa termin zapłaty I raty podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego.  ∗
  • Trwają zapisy do przedszkola i żłobka. Szczegóły w aktualnościach.  ∗

Złota Grusza dla Bogusławic

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
06-12-2017
Złotą Gruszę 2017 otrzymało Gospodarstwo Agroturystyczne Bogusławickie Zacisze. Gratulujemy. 
zdjęcie
Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego organizuje co roku wojewódzki konkurs na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne „Złota Grusza”. Jego celem jest między innymi identyfikacja nowych gospodarstw i takich, które mogą być przykładem dobrych praktyk, a także rozpowszechnianie informacji o nich wśród turystów. 

Tegorocznym laureatem konkursu jest m.in. Gospodarstwo Agroturystyczne Bogusławickie Zacisze. 

Nagroda została wręczona właścicielce gospodarstwa Pani Mirosławie Kopińskiej podczas tegorocznego Forum Promocji Województwa Łódzkiego, które odbyło się w Bełchatowie.  Gratulacje Pani Kopińskiej złożył także Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. 

Na zdjęciu Pani Mirosława Kopińska, stoi z wyróżnieniem piąta od lewej. 

Turystyka wiejska stała się ważnym elementem oferty aktywnego wypoczynku, stwarza wiele korzyści dla turysty, ale i dla wynajmujących: pozwala na wykorzystanie zasobów lokalnych, uzyskanie dodatkowych dochodów, rozwój przedsiębiorczości i ekonomiczne ożywienie terenów wiejskich. Jako jedna z niewielu form pozarolniczej działalności stwarza korzystny rynek zbytu surowców i produktów rolniczych oraz zwiększa dochody osobiste rolnika, dzięki wynajmowaniu kwater. W ten sposób staje się ważnym, alternatywnym wobec rolnictwa, źródłem dochodu. Coraz częściej stanowi również osobne i jedyne źródło dochodu mieszkańca obszarów wiejskich, nie łącząc się z działalnością rolniczą. Agroturystyka jest szczególną formą wypoczynku również z punktu widzenia turysty – umożliwia związek z gospodarstwem rolnym, korzystanie z jego produkcji i usług oraz obejmuje czynny wypoczynek w otoczeniu przyrodniczym. Nic więc dziwnego, że zyskuje coraz większe grono zwolenników, co potwierdzają dane Głównego Urzędu Statystycznego: w kwaterach agroturystycznych w 2016 roku udzielono 62,3 tys. noclegów a w 2017 roku już 69,6 tys. - czytamy na stronie organizatora konkursu. 
← powrót