Komunikat
  • Koncert Noworoczny 26 stycznia 2018 r. Wstęp wolny.  ∗
  • Nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych w 2018 roku dostępny w zakładce GOSPODARKA ODPADAMI   ∗
  • Zwrot podatku akcyzowego - wniosek do pobrania w zakładce POLECAMY lub BOM ∗

WTKiT w Poznaniu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
13-09-2017
Ostatni weekend sierpnia 29 osób z WTKiT spędziło na wycieczce zorganizowanej przez Wiesławę Starostę i Alicję Moskwę.
zdjęcie
Uczestnicy zwiedzili z przewodnikiem Poznań a w nim: Ostrów Tumski z najstarszą w Polsce katedrą, liczącą 1049 lat, Stary Rynek, Wzgórze Przemysława z Zamkiem Królewskim, Farę, gdzie wysłuchali koncertu organowego a zakończyli dzień w browarze Lech Browary Wielkopolski, zapoznając się z cyklem produkcji piwa i degustując Lecha.

Leśny Ośrodek Szkoleniowy w Puszczykowie, położony nad Wartą to bardzo fajne miejsce na odpoczynek i regenerację sił po całodniowym zwiedzaniu. W kolejnym dniu wypoczęci turyści udali się spacerem, ścieżką nad Wartą, do Muzeum Podróżniczego Arkadego Fiedlera. Muzeum zaczął tworzyć Arkady Fiedler w willi, w której mieszkał a kontynuują jego dzieło dwaj synowie, mieszkający z rodzinami na terenie muzeum. Dzięki podróżniczej pasji rodziny Fiedlerów eksponatów wciąż przybywa. Miejsce warte odwiedzenia. Następnym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Rogalina z pięknie odrestaurowanym Pałacem Raczyńskich oraz Kórnika. 

Uczestnicy, członkowie Wolborskiego Towarzystwa Kultury i Turystyki, dziękują organizatorkom za bardzo interesujący i świetnie przygotowany wyjazd.
← powrót