Komunikat
  • 26 marca  przerwy w dostawie energii elektrycznej w Goleszach Dużych i Małych oraz Parcela.  ∗
  • 15 marca upływa termin zapłaty I raty podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego.  ∗
  • Trwają zapisy do przedszkola i żłobka. Szczegóły w aktualnościach.  ∗

Wolbórz nr 1 w powiecie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
27-07-2017
Wolbórz znalazł się w pierwszej setce najbogatszych samorządów, dokładnie na 81 miejscu w Polsce w rankingu gmin miejsko-wiejskich. Ranking opublikowało pismo samorządowe Wspólnota. 
zdjęcie
Ranking zamożności polskich samorządów publikowany jest corocznie i od wielu lat otwiera go gmina Kleszczów. W kategorii gmin miejsko-wiejskich Wolbórz zajmuje w skali kraju 81 miejsce ale już w powiecie piotrkowskim jest na miejscu pierwszym. 
W rywalizacji gmin z terenu województwa łódzkiego Wolbórz zajmuje 6 pozycje po Strykowie, Kamieńsku, Rzgowie, Uniejowie i Działoszynie. 

Zestawienie oparte jest o dane z roku minionego 2016, a tworzone jest w oparciu o dochody samorządu w przeliczeniu na mieszkańca. W Wolborzu ten wskaźnik wynosi 3.388,24 zł 

- Wzrost dochodów gminy Wolbórz spowodowany jest dynamicznym rozwojem gospodarczym oraz skutecznym pozyskiwaniem środków unijnych na rozwój miasta i gminy - podsumował Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Na terenie gminy Wolbórz rozpoczyna inwestycje jeden z dużych operatorów spożywczych, który wybuduje przy trasie S8 kolejne centrum logistyczne o wartości ponad 50 mln zł. W połowie przyszłego roku zatrudnienie ma tam znaleźć 300 osób. 

Do Wolborza w ostatnich dniach przyjechali kolejni inwestorzy, tym razem z Hiszpanii, mający u nas swoje tereny inwestycyjne. Przyciągneła ich tu dobra koniunktura gospodarcza w naszym kraju i regionie. Liczymy, że i ta wizyta zaowocuje w niedalekiej przyszłości. 

Więcej o rankingu przeczytasz na stronie Dziennika Łódzkiego
← powrót