Komunikat
  • 26 marca  przerwy w dostawie energii elektrycznej w Goleszach Dużych i Małych oraz Parcela.  ∗
  • 15 marca upływa termin zapłaty I raty podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego.  ∗
  • Trwają zapisy do przedszkola i żłobka. Szczegóły w aktualnościach.  ∗

Urodziny Krystyny Wieczorek

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
17-03-2017
Mnóstwo gości, rodzina, przyjaciele i czytelnicy zjawili się w sali widowiskowej Wolborskiego Centrum Kultury na urodzinach Krystyny Wieczorek, pisarki i ludowej poetki. 
zdjęcie
80-te urodziny Pani Krystyna Wieczorek zapamięta na długo. Rodzina i Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros przygotowali wspólnie z zespołem Wolborskiego Centrum Kultury wiele atrakcji i niespodzianek. Były wspomnienia na zdjęciach wyświetlanych na ekranie, było czytanie wierszy i fragmentów książki, były ludowe śpiewy w wykonaniu zespołu Nad Wolbórką oraz Kamili Dubilas-Boroń i Barbary Dudy.

Na finał wieczoru, na scenę wjechał ogromny tor urodzinowy, który w towarzystwie prawnucząt Pani Krystyny wprowadzili Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros i Przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Szulc. 

Spotkanie było też okazją do promocji kolejnej, nowej książki autorki pt. Młyn na Stawkach. Nad Czarną i Wąglanką" tom IV.  Po części oficjalnej goście wraz z jubilatką przenieśli się do sali lustrzanej, gdzie życzeniom i kwiatom nie było końca. 

Pani Krystyna Wieczorek poetka i pisarka, 27 stycznia tego roku odebrała z rąk Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa tytuł Zasłużona dla Gminy Wolbórz. 

Pani Krystyna Wieczorek w swojej bogatej twórczości literackiej z ogromnym pietyzmem pielęgnuje regionalny dorobek kulturalno-obyczajowy ziemi wolborskiej. Dużą popularność przyniosły autorce utwory prozatorskie, przede wszystkim saga młynarska "Młyn na Stawkach", którą wysoko ocenili nie tylko recenzenci, ale również historycy i etnografowie, ponieważ utrwala historię ziemi wolborskiej oraz obyczaje i obrzędy minionych generacji.  Wszystkie wydane dotychczas książki pani Wieczorek są cennym źródłem wiedzy i informacji o obyczajach, obrzędach, kulturze i historii regionu wolborskiego. Autorka, jako jedna z nielicznych, utrwala lokalne zwyczaje zachowując je w pamięci dla potomnych. 

 
← powrót