Komunikat
  • Koncert Noworoczny 26 stycznia 2018 r. Wstęp wolny.  ∗
  • Nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych w 2018 roku dostępny w zakładce GOSPODARKA ODPADAMI   ∗
  • Zwrot podatku akcyzowego - wniosek do pobrania w zakładce POLECAMY lub BOM ∗

Radni Rady Miejskiej obejrzeli drogi

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
11-09-2017
Przebudowa drogi gminnej Proszenie - Polichno dobiegła końca. Trwają odbiory i wizytacje drogi przez ekipy nadzoru i radnych Rady Miejskiej Wolborza. 
zdjęcie
Radni Rady Miejskiej co najmniej raz w miesiącu dokonują wizytacji realizowanych w gminie inwestycji. Tym razem obejrzano inwestycje drogowe. 

Prace budowlane na tym odcinku polegały na kompleksowej przebudowie drogi gminnej Proszenie-Polichno o długości prawie 2,5 km. Rozebrano warstwę istniejącej jezdni, wykonano koryta pod jezdnię, chodnik i zjazdy. Następnie pojawiła się podbudowa z kruszywa a potem warstwa nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego. W ramach prac wybudowano zjazdy z kostki betonowej do posesji oraz asfaltowe zjazdy na pola. Mieszkańcy mają teraz nowe chodniki i bezpieczne pobocza. Wartość prac przekroczyła 2,3 mln zł 

Trwają prace budowlane na innych odcinkach dróg na terenie gminy Wolbórz. 

Na drodze gminnej nr 110532 E w Kaleni przebudowywane jest 0,5 km drogi o wartości prac ponad 800 tys zł. Droga będzie miała nową nawierzchnie i chodniki. 

Przebudowywana jest droga w Bronisławowie. Tam prace trwają na ul. Żeglarskiej o długości 608 m. Prace obejmują rozbiórkę istniejącej nawierzchni oraz wykonanie nowej wraz z poboczami i chodnikiem oraz budowę przyłączy wodociągowych do granic posesji i sieci wodociągowej. Wartość prac ponad 600 tys zł. 

Z koleji w Swolszewicach Dużych mieszkańcy otrzymają na drodze powiatowej nr 1526E nowy chodnik i zjazdy do posesji. Wartość zamówienia to ponad 200 tys zł. 
← powrót