Komunikat
  • Koncert Noworoczny 26 stycznia 2018 r. Wstęp wolny.  ∗
  • Nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych w 2018 roku dostępny w zakładce GOSPODARKA ODPADAMI   ∗
  • Zwrot podatku akcyzowego - wniosek do pobrania w zakładce POLECAMY lub BOM ∗

Powalone drzewa w Wolborzu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
06-10-2017
Orkan Ksawery powalił drzewa także na terenie naszej gminy. Od rana służby Burmistrza Wolborza usuwają skutki nocnej wichury. 
zdjęcie
Powalone drzewa, uszkodzone reklamy, powywracane niezabezpieczone na podwórkach wszelkie przedmioty użytkowe, to efekt nawałnicy jaka przeszła nad Polską, w tym także nad gminą Wolbórz. W samym mieście powalonych zostało kilka drzew. Od wczesnych godzin rannych ekipy Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa usuwają skutki wichury.


Na szczęście na terenie naszej gminy nie odntowaliśmy większych strat w mieniu, a co ważne, nikt z naszych mieszkańców nie odniósł ran w wyniku szalejącej wichury. 

Orkany to wiatry, których prędkość przekracza 100 km/h (siła wiatru oznaczonego na skali Beuforta jako huragan, lecz orkan jest wiatrem o nieco innej strukturze), dawniej występowały w Polsce sporadycznie lub były zjawiskiem w ogóle nienotowanym. Powodują bardzo duże zniszczenia (pozrywane dachy domów, powalone drzewa, zerwane linie energetyczne). Orkany są skutkiem dużej różnicy temperatur, powodującej ogromne różnice ciśnienia, między Oceanem Atlantyckim i Eurazją. 

Dziś, w piątek 6 października, wiatr osłabnie, będzie przeważnie umiarkowany i dość silny, zachodni. Okresami dojdzie do 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe barometry odnotują 992 hPa.
← powrót