Komunikat
  • 26 marca  przerwy w dostawie energii elektrycznej w Goleszach Dużych i Małych oraz Parcela.  ∗
  • 15 marca upływa termin zapłaty I raty podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego.  ∗
  • Trwają zapisy do przedszkola i żłobka. Szczegóły w aktualnościach.  ∗

Nagonka cykl biegów leśnych

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
18-05-2017
NAGONKA już 20 maja na terenie gminy Wolbórz. Rozgrzewkę dla dzieci poprowadzi Agnieszka Mierzejewska mistrzyni polski w maratonach. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Wolborza. 
zdjęcie
Organizatorem biegów NAGONKA jest amatorska grupa sportowa Fudu&Sport Team stworzona przez grupkę przyjaciół, których połączyła pasja do biegania. Wspólnie pokonują nowe trasy, oraz swoje słabości.

20 maja 2017 r. Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros oraz Fudu&Sport Team zapraszają na pierwszą edycje cyklu biegów leśnych „Nagonka”

„Nagonka” to trzy zróżnicowane biegi. Zróżnicowane zarówno pod kątem dystansu, atrakcyjności przyrodniczej trasy jak i poziomem trudności. 
  • Dystans 3 km przeznaczony jest dla najmłodszych, którzy będą mogli poznać urokliwe ścieżki biegowe wokół Osady Leśnej. 
  • Dystans ok. 15km (+/- 3km) skierowany jest dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z bieganiem po lesie.
  • Dystans ok. 40 km(+/- 3km) skierowany jest dla osób zaawansowanych biegowo, lubiących wyzwania. Dla nich przygotowano trasę po zróżnicowanym terenie leśnym, z szybkimi odcinkami, zakrętami oraz wymagającymi leśnymi górkami.

Start, meta oraz biuro zawodów zlokalizowane będą w tym roku na terenie Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole, w przyszłym roku (impreza ma być cykliczna) w Wolborzu. 
Wszystkie biegi odbędą się w lasach na terenie gminy Wolbórz.

Impreza biegowa ma wypromować piękno lasów i tereny rekreacyjne gminy Wolbórz. 

Mistrzyni poprowadzi rozgrzewkę dla dzieciaków

Agnieszka Mierzejewska - dwukrotna mistrzyni polski w maratonach, uczestniczka światowych maratonów przygotuje setkę dzieciaków do biegu na 3 km. Pani Agnieszka jest mieszkanką Wolborza. Nasza biegaczka poprowadzi  rozgrzewkę w Osadzie Leśnej w Kole, przed biegiem dla dzieci o godz. 8:30 w dniu imprezy. Dzieciaki dowiedzą się jak przygotować się do biegu i jak rozłożyć siły, by cały dystans przebiec w jak najlepszym czasie.

Zapraszamy do udziału w biegach NAGONKA wszystkich zainteresowanych z terenu gminy Wolbórz. 

Więcej informacji i zapisy na stronie FB wydarzenia - tutaj 

Oficjalna strona internetowa biegów NAGONKA - tutaj 

 
← powrót