Komunikat
  • Koncert Noworoczny 26 stycznia 2018 r. Wstęp wolny.  ∗
  • Nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych w 2018 roku dostępny w zakładce GOSPODARKA ODPADAMI   ∗
  • Zwrot podatku akcyzowego - wniosek do pobrania w zakładce POLECAMY lub BOM ∗

Komisariat w Wolborzu dostał auto

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
04-01-2018
Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros wraz z sąsiednimi gminami zakupił samochód dla potrzeb Komisariatu Policji w Wolborzu. 
zdjęcie

Nieoznakowany samochód marki KIA współfinansowały samorządy trzech gmin: Czarnocina, Moszczenicy i Wolborza. Koszt radiowozu to ok. 60.000,00 zł. Po 10.250,00 zł przekazała każda z gmin, pozostałe pieniądze pochodzą z Komendy Głównej Policji w Warszawie. 


- Współpracujemy z policją od wielu lat, dlatego też zdajemy sobie sprawę, że zapewnienie pełnego bezpieczeństwa wymaga naszego wsparcia. Komisariat usytuowany jest w Wolborzu, ale obejmuje zasięgiem trzy gminy. Wiąże się to z koniecznością pokonywania wielu kilometrów, nowy samochód jest więc potrzebnym narzędziem do pracy - dodał Burmistrz Wolborza, Andrzej Jaros.

Burmistrzowi towarzyszył Bogdan Szulc Przewodniczący Rady Miejskiej. Rada wyraziła zgodę na przyznanie dotacji z przeznaczeniem na zakup samochodu. 

Podziękowania samorządowcom złożył Komendant Policji w Piotrkowie Trybunalskim inspektor Dariusz Partyka. - Samochód będzie wykorzystywany nie tylko w służbie kryminalnej, ale też do codziennego patrolowania. Dzięki niemu interwencje policji będą jeszcze szybsze. - podsumował Komendant Policji. 
← powrót