Komunikat
  • Koncert Noworoczny 26 stycznia 2018 r. Wstęp wolny.  ∗
  • Nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych w 2018 roku dostępny w zakładce GOSPODARKA ODPADAMI   ∗
  • Zwrot podatku akcyzowego - wniosek do pobrania w zakładce POLECAMY lub BOM ∗

Kolory Polski w Wolborzu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
05-07-2017
Ruszył Wędrowny Festiwal Kolory Polski organizowany przez Filharmonię Łódzką. Festiwal tradycyjnie zawita do Kolegiaty w Wolborzu. Koncert odbędzię się pod patronatem Burmistrza Wolborza. 
zdjęcie
Serdecznie zapraszamy na wspaniały koncert ESPAÑOLETA. Wystąpi zespół Jacaras w składzie: Piotr Zaleski – timple; Julieta Gonzalez-Springer – śpiew; Łukasz Figiel – gitara basowa; Mateusz Ławniczak, Łukasz Oleszek, Martin Złotnicki – gitara. Koncert odbędzie się 23 lipca o godz. 19:00  w Kolegiacie w Wolborzu. 


Kolory Polski to letnia propozycja Filharmonii Łódzkiej dla melomanów, którzy chcą połączyć słuchanie muzyki w najlepszym wykonaniu ze zwiedzaniem zabytków regionu łódzkiego. Niemal każdy z około dwudziestu koncertów odbywa się w innym miejscu: w starych kościołach i klasztorach, tajemniczych zamkach i muzeach, bogatych w cenne eksponaty, choć czasem niedocenianych, a często – w plenerze, w otoczeniu dworskich parków czy na leśnej polanie. Rozbrzmiewa tam muzyka znacznie swobodniejsza i bardziej różnorodna od tego, co filharmonia proponuje słuchaczom od jesieni do wiosny. W programie dominują autorskie projekty, inspirowane folklorem i sztuką dawną, oraz niekonwencjonalne opracowania  muzyki klasycznej i rozrywkowej. Występują zarówno słynni artyści o ustalonej renomie, jak i młodzi muzycy, którzy rozpoczynają dopiero swoją karierę. Wiele projektów powstaje specjalnie dla festiwalu. Rzadko spotykane instrumenty, artyści ludowi na estradzie razem z profesjonalistami, odważne improwizacje – to propozycja dla tych, którzy nie boją się wyjść poza utarte ścieżki obcowania z muzyką.

WYCIECZKA PO OKOLICACH WOLBORZA

Organizatorzy zapraszają na wycieczkę, która odbędzie się 23 lipca. Szczegóły na stronie Kolory Polski

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Ekologiczna wędrówka z Kolorami. Na szlaku bioróżnorodności regionu łódzkiego”. Mogą do niego przystąpić uczestnicy wycieczek towarzyszących projektowi „EKOwędrówka z Kolorami”, a także osoby samodzielnie poznające przyrodę województwa. Konkurs trwa od 1 lipca do 26 sierpnia i odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat oraz dla dorosłych. Czekają atrakcyjne nagrody: nagrodzimy laureatów trzech pierwszych miejsc i osoby wyróżnione, ponadto 30 najlepszych prac zostanie pokazanych na wystawie w Filharmonii Łódzkiej i na czterech wystawach objazdowych.
Szczegóły konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej: KOLORY POLSKI
 

W tym roku "Kolory" obejmą 21 miejscowości. 

1 lipca - Skierniewice
2 lipca - Rogów
8 lipca - Konstantynów Łódzki
9 lipca - Dobroń
15 lipca - Lutomiersk
16 lipca - Brzeźnio k. Sieradza
22 lipca - Warta
23 lipca - Wolbórz
29 lipca - Inowłódz
30 lipca - Wieruszów
5 sierpnia - Zelów
6 sierpnia - Siedlątków
12 sierpnia - Sieradz
13 sierpnia - Tum
19 sierpnia - Lipce Reymontowskie
20 sierpnia - Krośniewice
26 sierpnia - Kalinowa k. Błaszek
27 sierpnia - Łowicz
2 września - Łódź

Wydarzenie zostało utworzone także na FB Kolory Polski 
← powrót