Komunikat
  • Koncert Noworoczny 26 stycznia 2018 r. Wstęp wolny.  ∗
  • Nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych w 2018 roku dostępny w zakładce GOSPODARKA ODPADAMI   ∗
  • Zwrot podatku akcyzowego - wniosek do pobrania w zakładce POLECAMY lub BOM ∗

Jest nas coraz więcej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
12-01-2018
W gminie Wolbórz rodzi nam się coraz więcej dzieci. Mamy dodatni przyrost naturalny. Rośnie nam liczba mieszkańców.
 
zdjęcie
Pierwsze dziecko urodzone w naszej gminie, to dziewczynka z Bogusławic o imieniu Hania, urodzona 2 stycznia 2018 r. Sprawdziliśmy statystyki demograficzne. W roku minionym 2017 urodziło się w gminie Wolbórz 105 dzieci, w roku 2016 było 23 mniej urodzeń. Rośnie nam także liczba zawieranych małżeństw, w roku ubiegłym było to 61 a w roku 2016 - 44 małżeństwa. Były też, niestety, rozwody, w minionym roku 11.

Na koniec 2017 roku mamy w gminie 7712 mieszkańców, w roku 2016 było nas troszkę mniej 7708. Gmina się rozwija, stawiamy na rodzinę i pracę. Podsumowując, w najbogatszej gminie w powiecie piotrkowskim rośnie liczba urodzeń co świadczyć może o tym, że Wolbórz to dobre miejsce do życia i prowadzenia działalności gospodarczej.

- Staramy się poprawiać infrastrukturę, drogi, chodniki, budujemy kanalizację. Stwarzamy też warunki do rekreacji, myślę tu m.in. o placach zabaw w gminie i plenerowej siłowni w Wolborzu. Dla przedsiębiorców utrzymujemy wraz z Rada Miejską stawki podatków, nie podnosimy ich, pomagamy w procesie inwestycyjnym. Cieszą takie informacje. - podsumował Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

W okolicznych miastach demografia wygląda inaczej, tam ubywa mieszkańców. Rekordowo w województwie łódzkim spada liczba zawieranych małżeństw. Rośnie też liczba rozwodów i separacji. Tym bardziej cieszy statystyka gminy Wolbórz, gdzie trend jest odwrotny, optymistyczny. 
← powrót