Komunikat
  • 22 lutego przerwy w dostawie energii elektrycznej w Studziankach i Stanisławowie.  ∗
  • Zwrot podatku akcyzowego - wniosek do pobrania w zakładce POLECAMY lub BOM ∗

Ferie z Pracownią Orange w Goleszach Dużych

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
12-02-2018
Czas ferii z Pracownią Orange był wyjątkowo intensywny dla uczestników. Było trochę edukacji, nowych artystycznych wyzwań, a wszystko to  połączone ze świetną zabawą. 
zdjęcie
Dzięki udziale w projekcie realizowanym przez Fundację Orange, "Programowanie Arduino z elementami elektroniki" , odbyły się bardzo twórcze warsztaty, na których  uczestnicy zapoznali się z niełatwym językiem programowania. Na zajęciach powstały min. nowe projekty z wykorzystaniem Arduino.


Pracownia Orange z Golesz Dużych znalazła się wśród 17 Pracowni z całej Polski, które wykazują największą aktywność w obszarze promowania nowych technologii i kodowania. Warsztaty poprowadził trener z Akademii Młodego Hakera z Warszawy. Pracownia otrzymała w prezencie pakiet startowy Arduino, który umożliwi dalsze samodzielne programistyczne poszukiwania. 

Uczestnicy zajęć feryjnych mogli wykazać się również w kwestii artystycznej, biorąc udział w warsztatach teatralnych. Podsumowaniem warsztatów było wystawienie  mini spektaklu przez młodych artystów pt.: "Pluszcz i dzwoniec przy mikrofonie". Trzydniowe warsztaty poprowadził Teatrzyk "Lampka Oliwna" z Łodzi. 

Podczas zajęć najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w zabawach animacyjnych połączonych z nauką języka angielskiego. Na zakończenie ferii czekała niespodzianka dla miłośników koni. Dzięki życzliwości państwa Dagmary i Andrzeja Głoskowskich dzieciaki miały okazję zwiedzić nową stajnię, która znajduje się w Goleszach Dużych. Dla wielu była to pierwsza okazja, aby bliżej poznać te zwierzęta. 
← powrót