Komunikat
  • Koncert Noworoczny 26 stycznia 2018 r. Wstęp wolny.  ∗
  • Nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych w 2018 roku dostępny w zakładce GOSPODARKA ODPADAMI   ∗
  • Zwrot podatku akcyzowego - wniosek do pobrania w zakładce POLECAMY lub BOM ∗

Europejskie Jasełka

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
08-01-2018
W Wolborskim Centrum Kultury odbyły się europejskie Jasełka połączone z akcją pomocową dla 8-letniej Mai uczennicy szkoły w Wolborzu. 
zdjęcie
Przygotowane przez Szkołę Podstawową w Wolborzu Jasełka, swoją bardzo udaną premierę miały przed świętami Bożego Narodzenia. W tym roku dźwięki kolędy przyniosły nam słowa: „Europo nie możesz żyć bez Boga”. Bardzo aktualny i czytelny przekaz przygotowali uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Wolborzu. Przy dźwiękach hymnu Unii Europejskiej "Ody do Radości" aniołowie docierają do przedstawicieli państw UE niosąc jasełkowe przesłanie.

Na scenie w minioną sobotę ponownie zobaczyliśmy piękne stroje młodych aktorów, występujących na podstawie świetnie opracowanego scenariusza. Trzonem spektaklu byli młodzi artyści z klasy 3 a, którzy zatańczyli Zorbę i Poloneza. Były kolędy w wykonaniu uczennic i nauczycielek. W przedstawieniu uczestniczyła też wolborska orkiestra dęta, uczniowie starszych klas w układach tanecznych i gimnastycznych oraz pani Rybińska-Rosiak wraz z córką i tatą w kolędzie. Pewną atrakcją przedstawienia był walc wykonany przez nauczycieli, rodziców, radnych oraz… samego Burmistrza Wolborza.

Spektakl przygotowali: Ewa Andrzejewska, Lucyna Dąbrowska, Paulina Rybińska-Rosiak, Monika Dylewska. Świetlica szkolna przygotowała dekoracje, a rodzice stroje. 
← powrót