Komunikat
  • Koncert Noworoczny 26 stycznia 2018 r. Wstęp wolny.  ∗
  • Nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych w 2018 roku dostępny w zakładce GOSPODARKA ODPADAMI   ∗
  • Zwrot podatku akcyzowego - wniosek do pobrania w zakładce POLECAMY lub BOM ∗

Dziś zabawa, jutro praca

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
12-10-2017
Dziś się bawią a za kilka lat zarabiać mogą więcej niż prawnicy czy lekarze. Mowa o młodych mieszkańcach gminy Wolbórz biorących udział w zajęciach z programowania i kodowania. 
zdjęcie
Miejska Biblioteka Publiczna w Wolborzu założyła właśnie Lokalny Klub Kodowania i zaprasza na warsztaty z wykorzystaniem robotów. 
Według najnowszych danych zarobki w branży IT w Polsce oscylują w granicach 13,5 tysiąca złotych. Wysoka pensja to jednak nie jedyna korzyść z umiejętności kodowania. Ludziom, którzy potrafią programować, łatwiej w pełni korzystać z nowych technologii, nauka programowania wzmacnia też ich kreatywność i zdolność logicznego myślenia.

Miejska Biblioteka Publiczna w Wolborzu równolegle zaczęła realizować dwa wygrane projekty, naukę programowania z wykorzystaniem robotów Finch od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Superkoderów bazujących na konstruowaniu, kodowaniu i programowaniu robotów LOFI Robot w ramach grantu od Fundacji Orange.

Celem zajęć jest ukazanie, jak ciekawy jest świat cyfrowy, gdy jest się jego współtwórcą i jak w sposób pożyteczny i twórczy korzystać z nowych technologii. W tym celu uczestnicy zajęć będą uczyli się projektowania gier i niewielkich animacji w Scratchu poprzez składanie ich z informatycznych klocków w taki sposób, aby roboty wykonywały określone czynności.

Do biblioteki trafiło już 5 zestawów robotów Finch, a zakupione zostaną jeszcze cztery zestawy robotów LOFI Robot. Biblioteka dysponuje również tabletami, na których dzieci stawiają pierwsze kroki w Scratchu. Zapraszamy serdecznie miłośników nowych technologii do biblioteki na zajęcia z kodowania i programowania. 
← powrót