Komunikat
  • Koncert Noworoczny 26 stycznia 2018 r. Wstęp wolny.  ∗
  • Nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych w 2018 roku dostępny w zakładce GOSPODARKA ODPADAMI   ∗
  • Zwrot podatku akcyzowego - wniosek do pobrania w zakładce POLECAMY lub BOM ∗

Dzień Nauczyciela w Proszeniu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
12-10-2017
Dzieciaki, nauczyciele i rodzice spotkali się dzisiaj w Szkole Podstawowej w Proszeniu by wspólnie świętować Dzień Nauczyciela. Była uroczysta akademia i ślubowanie pierwszaków. 
zdjęcie
Najbardziej przejęte świętem były najmłodsze dzieci, które przy okazji Święta Nauczycieli ślubowały przynależność do Szkoły Podstawowej im. Miry i Tadeusza Sygietyńskich w Proszeniu. Uroczysta akademia przygotowana była przez starsze dzieci po czujnym okiem pedagogów. Były życzenia, kwiaty i podziękowania oraz upominki przygotowane przez Radę Rodziców. Dla wszystkich gości przygotowany był także poczęstunek. 

Życzenia dla nauczycieli przekazała w imieniu Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa, Sekretarz Gminy Elżbieta Bijoch. Były też słodycze dla najmłodszych. 

Dzień Edukacji Narodowej, to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r., określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.
← powrót