Komunikat
  • Koncert Noworoczny 26 stycznia 2018 r. Wstęp wolny.  ∗
  • Nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych w 2018 roku dostępny w zakładce GOSPODARKA ODPADAMI   ∗
  • Zwrot podatku akcyzowego - wniosek do pobrania w zakładce POLECAMY lub BOM ∗

Burmistrz Wolborza odznaczony za zasługi dla Policji

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
09-11-2017
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji decyzją z dnia 7 lipca 2017 roku uhonorował Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa brązowym medalem za zasługi dla Policji. Wolborski włodarz odznaczenie odebrał z rąk Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Rau. Uroczystość wręczenia odbyła się w budynku Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.

 
zdjęcie
Uhonorowani medalami za zasługi dla Policji zostali zarówno policjanci, jak i osoby cywilne. Wśród odznaczonych byli m.in. Dyrektor Aresztu Śledczego w Piotrkowie Tryb. ppłk Krzysztof Mrówczyński oraz Burmistrz Gminy i Miasta Szadek Artur Ławniczak.

Medal „Za Zasługi dla Policji”, zgodnie z ustawą, to odznaczenie cywilne nadawane za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji. To także wyróżnienie działań związanych z inicjowaniem lub organizowaniem działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw lub wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym, a także współdziałaniem w tym zakresie z organami państwowymi, samorządu terytorialnego lub organizacjami społecznymi.
← powrót