Komunikat
  • Letni Festiwal w Kolegiacie ma już 10 lat. Wolborskie Centrum Kultury zaprasza, zobacz program festiwalu.  ∗

Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza otrzymał absolutorium z wykonania budżetu. Dziś podczas sesji Rady Miejskiej analizowano wykonanie budżetu za ro 2016.
Jubileusz współpracy świętowali gospodarze gmin partnerskich Wolborza i Jabłonki. Do Wolborza przyjechała tradycyjnie delegacja na czele z Antonim Karlakiem wójtem gminy Jabłonka. 
CLEO, popularna wokalistka wystąpiła w czasie drugiego dnia koncertów zorganizowanych z okazji Dni Wolborza. Niespodzianką dla CLEO były kwiaty i urodzinowy tort. 
Przyjaciół z partnerskiej gminy Jabłonka zabraliśmy na wycieczkę. Pokazaliśmy im bogactwo tradycji regionalnej naszego terenu oraz piękne zabytki znajdujące się w dolinie Pilicy. 
Tradycyjnie podczas Dni Wolborza Burmistrz Andrzej Jaros wyróżnia i składa podzękowania tym mieszkańcom gminy, którzy społecznie lub zawodowo wyróżnili się w minionym roku. 
25-06-2017

DANZEL i TACY SAMI

Pierwszy dzień koncertów z okazji Dni Wolborza za nami. Było fantastycznie. Wystąpiły zespoły lokalne a na finał TACY SAMI i DANZEL. Było też wspólne gotowanie zupy chrzanowej. 
Dziś oficjalnie zakończono w szkołach na terenie miasta i gminy Wolbórz kolejny rok szkolny. Młodzież odebrała świadectwa. Wakacje rozpoczyna dziś 686 uczniów. 
Znamy już program Letniego Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej. W tym roku obchodzimy jubileusz 10 lecia festiwalu. Organizatorami koncertów jest Parafia Św. Mikołaja Biskupa oraz Wolborskie Centrum Kultury.  
WTKiT po raz dziesiąty zorganizowało rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę. Trasę długości 218 km przebyło 17 członków stowarzyszenia. 
Rusza wreszcie gabinet stomatologiczny w Gimnazjum w Wolborzu. Z opieki stomatologicznej bezpłatnie będą mogły korzystać dzieci i młodzież do ukończenia 18 lat.